3. "Канарчетата" превзеха и "Огоста" (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Канарчетата" превзеха и "Огоста" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ботев победи опашкаря Монтана с 2:0 и се приближи на 4 точки от Левски

Амбициозният Ботев (Пд) победи опашкаря Монтана с 2:0 като гост на тежкия терен на стадион „Огоста” и се приближи на 4 точки от втория Левски на четвъртото място в класирането на “News7 футболно първенство”. С голове на Тодор Неделев и Мариян Огнянов в началото на второто полувреме „канарчетата” постигнаха четвъртия си успех от началото на пролетния полусезон, докато монтанчани претърпяха трета загуба и останаха на 4 точки от спасителния бряг.

Мъжката битка край река Огоста преобладаваше. Бяха показани 7 жълти картона, 5 от които за домакините. Реферът Никола Попов дори можеше да изгони Мирасема, но го пожали малко преди края. Ботев обаче показа, че е по-класният отбор и заслужено се поздрави с успех, като събра 38 точки, като отстъпва с 1 от Литекс и с 3 от Левски. Наставникът на домакините Стойчо Стоев, който в дебютния си мач начело на Монтана предизвика сътресения на "Герена" след нулево равенство със "сините", успя да се противопостави на пловдивчани, но до почивката и то с по-твърда игра. Поражението оставя тима от Северозападна България на последното, 16-о място с актив от 13 точки, на 4 от спасителното 12-о.

Ботев създаде няколко добри положения за гол през първото полувреме, като най-чистото пропусна Неделев. След почивката обаче гостите бързо решиха мача в своя полза с два гола. Монтана, който предимно си служеше с остри влизания, създаде първата по-сериозна опасност пред вратата на съперника чак в 70-ата минута.

Ботев (Пд) владееше повече топката в началото на срещата, докато Монтана действаше по-прибрано. В 12-ата минута гостите поискаха дузпа след остро влизане на Мартин Дечев в краката на изведения в наказателното поле Иван Цветков. Бранителят игра за топката, но закачи нападателя, който загуби равновесие. Реферът Никола Попов обаче не посочи бялата точка. В 17-ата минута дойде втора ситуация пред вратата на Монтана. Христо Иванов изпусна топката при центриране, но последвалият шут на Иршак беше отклонен от защитник в ъглов удар.

Домакините също погледнаха към противниковата врата и мачът стана открит. На терена имаше и много битка, като острите влизания бяха често явление. Следващото положение обаче отново бе за Ботев. То беше най-чистото за „канарчетата” преди почивката. Неделев беше изведен очи в очи с вратаря. Националът стреля от движение след чертата на наказателното поле, но в обсега на Христо Иванов, който успя да боксира без особено затруднения.

Монтана така и не успя да създаде положение, като опитите за центрирания просто бяха безадресни.

Ботев вкара двата си гола в рамките на 3 минути в началото на второто полувреме. Първо в 49-ата Вандер проби мощно отляво, като стигна вратарското поле. Бразилецът върна топката към непокрития Неделев, който моментално я запрати в опразнената врата за 1:0. В 52-ата минута Неделев изпрати бомба по диагонала, която бе отразена от Христо Иванов, но топката стигна до Иван Цветков, който с меко центриране намери Мариян Огнянов във вратарското поле. Оттам бившият футболист на Левски нямаше проблем да покачи аванса на гостите с глава.

Монтана създаде първото си положение в мача в 70-ата минута, когато Антон Костадинов шутира извън наказателното поле през куп от играчи. В крайна сметка Страховяк първи стигна до кълбото и улови.

В 87-ата минута Мирасема засече центриране на резервата Дани Младенов пред вратарското поле, но стреля покрай вратата на Страховяк. В добавеното време влезлият от пейката Станислав Костов пропусна да направи класическа победата на Ботев.

Същевременно Луис Педро направи официален дебют с жълто-черната фланелка. Холандецът замени капитана Иван Цветков с изтичането на редовните 90 минути.

Станислав Генчев дава последен шанс на Икена да се докаже в Левски

Халфът на "сините" все още не може да впечатли след трансфера си на "Герена"

Две жени ще свирят мачове за Купата на България

Кристина Георгиева и Християна Гутева получиха наряди за срещите от първия кръг на турнира