3. Калиакра би аматьори с 2:1 в първата си контрола

Калиакра би аматьори с 2:1 в първата си контрола

Новакът в А група Калиакра победи с 2:1 аматьорите от Лудогорец (Разград) в първата контрола от предсезонната си подготовка.
Срещата се игра на тренировъчното игрище с изкуствена настилка на стадиона в Каварна, старши треньорът на домакините Филип Филипов използва с изключение на двама състезатели два напълно различни състава през двете части на срещата.

Първото полувреме премина при подчертано надмощие на Калиакра, но с малко завършващи удари във вратата на съперника.

Резултатът откри капитанът на Лудогорец Шенер Ремзи от пряк свободен удар две минути след подновяването на играта след почивката - 0:1.

Дебютантът в отбора на каварненци Иван Здравков изравни резултата в 53-ата минута, след като Георги Станчев му върна топката при остра атака за Калиакра. Четири минути по-късно друг новак в отбора от Каварна - Марко Марков, вкара победния гол за Калиакра.

Попадението си той отбеляза от бялата точка след като играч от Разград спря по непозволен начин нападател на домакините в наказателното поле.

Утре от 11 часа Калиакра ще посрещне отново в Каварна отбора на Доростол Силистра.
Станислав Генчев: Левски не заслужаваше да загуби от Ботев (ВИДЕО)