3. ИЗВЪНРЕДНО: ЦСКА с драматична загуба от Левски за Купата на БФС (ВИДЕО)

ИЗВЪНРЕДНО: ЦСКА с драматична загуба от Левски за Купата на БФС (ВИДЕО)

"Сините" продължават напред след шедьовър, вижте от какво се оплакаха „червените“ след мача

ЦСКА U16 отстъпи драматично на Левски с 1:2 след гол на противника в последната секунда и скандални съдийски отсъждания в мача от първия кръг на турнира за Купата на БФС, съобщава официалният сайт на „армейците“ и допълва:

Двубоят се игра на изкуствения терен на стадион "Виваком арена - Георги Аспарухов".

В 18-та минута гол на Данаил Стойчев беше отменен заради несъществуваща засада, като това не беше първото грешно решение на съдиите за първите 18 минути на двубоя. В 34-та домакините откриха резултата и водеха с 1:0 на почивката.

Тимът ни успя да изравни след гол с глава на Марк-Емилио Папазов в 51-та минута. Пет по-късно главният арбитър отново ощети тима ни, след като изгони старши треньора на отбора Христо Марашлиев без той да е обидил съдията. Четири минути преди края на редовното време играч на противника игра с ръка около наказателното ни поле, но реферът не пожела да отсъди нарушение в наша полза. Сините вкараха победния гол в последната секунда на мача.

Клубът ни подаде официална жалба към съдийската бригада в състав Любомир Инджев, Димитър Мекушин, Георги Петров с делегат Пламен Коцев, като в нея се изтъкват три основни провинения:

- неправилно отменен гол заради несъществуваща засада при резултат 0:0

- неотсъдено нарушение за игра с ръка около границата на наказателното ни поле четири минути преди края при резултат 1:1

- тенденциозни отсъждания в полза на Левски

Считаме, че домакините знаят, че засада при гола ни в 18-та минута няма, защото изтриха от фейсбук страницата си първоначално каченото видео, от което ясно се вижда, че техен играч я покрива. Ние заснехме този кадър, вижте ситуацията на снимката.

Очакваме решението на Съдийската комисия по случая и се надяваме реферите да си понесат съответните санкции, след като ощетиха сериозно ЦСКА във важния мач за Купата на БФС, допълват от „Армията“.

Стартов състав: Ивайло Илиев (в), Александър Бучков, Мартин Сотиров, Мартин Аврамов, Георги Иванов, Цветелин Стоичков, Алпай Рамадан, Данаил Стойчев, Марк-Емилио Папазов, Цветомир Цанев, Мартин Смоленски (к);
Резерви: Орлин Наумов (в), Александър Христов, Цветомир Йорданов, Димо Славов, Кристиян Георгиев, Георги Манев, Христо Арсов;
Треньори: Христо Марашлиев и Сашо Борисов.