3. Илко Пиргов: Страничният съдия каза, че е имало дузпа за нас

Илко Пиргов: Страничният съдия каза, че е имало дузпа за нас

„Реферът обаче заяви, че той не можел да свири дузпа или фаул”

Вратарят на Литекс Илко Пиргов изрази разочарованието си от загубата с 1:2 от Левски в дербито на 23-ия кръг на "А" група.

"Попречи ни да спечелим това, че не можахме да вкараме гол, защото имахме няколко положения при 0:0. Ако си бяхме вкарали положенията до 15-ата минута, мачът щеше да е друг. Всеки ден тренираме завършващата фаза. Не знам късмет или малшанс е това, че не успяхме да си вкараме положенията.

Ние сме млад отбор, понякога допускаме нелепи голове, но какво да се прави. Съжаляваме, че стана така. Искахме да победим и да ни е по-лесно да се класираме за евротурнирите, но продължаваме напред. Ще се готвим за мача с Ботев в Пловдив. Първия мач за Купата с Левски няма какво да коментирам. Ако беше 1:1, щяхме да ги отстраним. Това цяла България го видя.

Днес пак имаше едно положение срещу Георги Миланов. Удар лакът, което страничният рефер каза, че е видял и е имало дузпа за нас, но не можел той да свири фаул или дузпа", каза вратарят, който в заключителните минути на срещата спаси и дузпа, изпълнена от Жоао Силва.

Антон Велков с първа победа начело на Локомотив София

Това се случи с 3:2 при контролната среща със Септември София

Националите по футбол ще почетат Кирил Маричков и Атанас Драмов

Преди и по време на мача между България и Люксембург ще бъде отдадена почит на двама забележителни българи