3. Илиан Илиев: Селекцията в Черно море приключи

Илиан Илиев: Селекцията в Черно море приключи

Мади Кета е последното ново попълнение

Tреньорът на Черно море Илиан Илиев говори пред медиите след двете контролни срещи на “моряците” срещу Созопол и Етър, завършили съответно 2:1 и 3:1.

Ето какво каза наставникът на “моряците”:

“Работим да сме готови за началото на сезона. Днес изиграхме по 90 минути, мисля че още могат да се освежат хората и беше добре повечето да изиграят цял мач. С една седмица е по-къса подготовката, надяваме се да се освежат за първите мачове. Виждате първите два кръга играем ранни мачове – от 18:30. Това, че сме работили в такива условия надявам се да помогне и в първенството. В контролите търсихме да играят футболистите цял мач. Със сигурност в първата контрола днес първото полувреме – доволно, през второто – не толкова.

Във втората проверка последните 20-25 минути не съм доволен. Изчаквахме просто да свърши мачът. Не искаме да тръгваме да вкарваме 10 гола, говорим за това да се играе в ритъм, да държим някакво темпо. Това, което стана в края, не искахме да се получава и от това сме недоволни. Иначе от към желанието на всички сме доволни и в двата мача. Естествено, че някои са по-добре, други – не толкова. Някои понасят по-леко натоварванията, други – по-тежко. На някои им беше им беше първи мач пред публиката. Видяхте, особено новите чужденци малко притеснени влязоха в мача, но се пооправиха.

В последния мач преди първенството винаги ни е било много важно да достигнем поне до 60 минути в този ритъм, в който искаме да играем в официалните мачове. Селекцията приключи. С Мади Кета приключихме. Той няма много тренировки, бил е в националния отбор, но не е играл много. Близо месец не е тренирал. Тренира с нас от 3 дни и знаем, че трябва малко го да понатиснем, за да влезе във форма. Искам от някои от по-младите футболисти повече старание. Някои са близо до титулярния състав, има други, които я карат по течението…Но тази амбиция, която трябва да полагат, не я виждам в някои, така че трябва да се посъбудят.

За Даниел Димов не можем да дадем прогнози кога ще е готов да се върне в игра. Дори лекарят, който го оперира, не може да каже срок. Велислав Василев започна да бяга, но когато е изляла връзката се надяваме да се стабилизира, за да не му излиза и друг път. Със сигурност Василев и Евгений Сердюк ще влязат по-рано от Даниел Димов. По-близо до влизане е Сердюк, който другата седмица започва да бяга.

През новия сезон трябва да се опитаме да държим нивото като гости и вкъщи трябва да сме по-агресивни и особено да търсим повече ситуации и точки. Личната ми цел – да запазим нивото като гости, да подобрим нивото у дома, естествено в защитен план имаме нови хора и се надяваме да поддържаме това ниво като през миналата година, когато останахме с най-добра защита.

Валентин Илиев на дузпата

Наставникът на ЦСКА 1948 Валентин Илиев бе заложен на дузпата след домакинската загуба от Арда с 1:2

Генчев иска двама защитници

Треньорът на Левски Станислав Генчев ще иска през зимата да бъдат привлечени поне двама защитници

Николай Киров определи групата на Спартак Вн за дебюта си

Новият старши треньор на Спартак Варна Николай Киров определи групата за своя дебют срещу Локомотив Пловдив

Треньорът на младежкия ЦСКА скочи на съдиите

Старши треньорът на отбора на ЦСКА, който участва в Младежката лига на УЕФА, Румен Трифонов похвали играчите си за представянето им в първия двубой с Генк от втория кръг на надпреварата

Синът на Любо Пенев в немилост в Локо Пд

Сред избраниците на новия старши треньор на "смърфовете" Христо Златински не попадна синът на Любослав Пенев - Николас

Български национали играли комар преди резила в Белфаст?

Нашите загубиха с 0:5 в Лигата на нациите

ЦСКА с два червени картона и драматична загуба в младежката Шампионска лига

ЦСКА дебютира в Младежката Лига на УЕФА с поражение, след като загуби от белгийския гранд Генк с 1:3