И "орлетата" не простиха на Сливен - 3:1 в Благоевград

Мачът ще бъде запомнен с изключително интересната ситуация, разиграла се в края на мача, когато вратарят на Сливен Чавдаров получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Метушев. Стражът бе заменен от полевия играч Ямуков, който направи груба грешка, довела до гол за "орлетата". Втори червен картон и дузпа, дадена в края на изтичащото продължение, оформиха крайното 3:1.

Пирин победи Сливен с 3:1 в динамичен и оспорван мач от 21-ия кръг на „А” група, който се игра на стадион „Христо Ботев” в Благоевград.

Мачът ще бъде запомнен с изключително интересната ситуация, разиграла се в края на мача, когато вратарят на Сливен Чавдаров получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Метушев. Стражът бе заменен от полевия играч Ямуков, който изпусна два бързи гола и предреши изхода на двубоя.

Гостите, които нямат взета точка от началото на пролетния дял, откриха резултата в 16-ата минута с попадение на Миндев. В 42-ата минута Георгиев изравни резултата, а останалите попадения за „орлетата” отбелязаха Стоянов в 89-ата минута и Кирил Николов от дузпа в даденото от съдията продължение.

Срещата, която се игра пред около 1000 зрители на стадион „Христо Ботев” започна динамично, като по-активни в първите минути на мача бяха гостите от Сливен. Те по-често владееха топката и атакуваха вратата на противника.

В 4-ата минута на срещата Ямуков, който получи топката нахлу в наказателното поле на Пирин, но добрата намеса на Коемджиев предотврати ранния гол във вратата на „орлетата”. В 8-ата минута Коста Янев отправи изстрел вратата на Пирин, но топката бе изпратена в ръцете на Мекенджиев.

Първата по-сериозна атака, до която успяха да стигнат домакините дойде в 10-ата минута, когато Спас Делев получи топката и нахлу отляво в наказателното поле, но бе фаулиран на границата от Янев. Съдията Радан Мирянов обаче не отсъди нарушение.

В 16-ата минута гостите, които до този момент успяваха да наложат натиск върху играчите на Пирин, успяха да стигнат до гол, след като Илиев центрира от пряк свободен удар, Миндев скочи и с глава откри резултата.

След попадението в своята врата, „орлетата” се втурнаха вихрено да търсят изравнителен гол и двубоят стана още по-оспорван и динамичен.

В 20-ата минута Коцев центрира коварно в наказателното поле на Сливен и имаше възможност да направи резултата 1:1, но Чавдаров със сетни сили успява да избие топката. Три минути по-късно Петаков нахлу в наказателното поле на Пирин и се опита да удвои преднината на своя тим, но ударът му бе неточен и мина вляво от опразнената врата на Макенджиев.

В 41-ата минута „орлетата” се върнаха в мача с гол на Георги Георгиев, който подложи крак след изпълнение на наказателен удар, и отбеляза изравнително попадение. При сблъсъка с вратаря Чавдаров обаче, футболистът се контузи и бе заменен принудително.

В края на първото полувреме гостите пропуснаха да си върнат преднината в мача, след като проби по дясното крило, но ударът му премина покрай страничната греда на Макенджиев.

Така двата отбора се прибраха в съблекалните си при резултат 1:1.

След почивката „орлетата” излязоха напълно преобразени и започнаха да пресират слабия си противник. В 53-ата минута Спас Делев, който получи топката нахлу в наказателното поле на Сливен, но атаката му е спряна заради засада. Последваха още няколко опасни атаки за домакините, които така и не успяха да завършат с гол.

В 83-ата минута вратарят на Сливен Чавдаров, който фаулира Метушев на границата на наказателното поле, получи директен червен картон и бе заменен от Ямуков.

Само минута преди изтичането на редовното време, „орлетата”, които бяха по-класният отбор на терена, успяха да накажат колебливостта на своя противник. В 89-ата минута влезлият като резерва Калоян Стоянов се възползва от груба грешка на Ямуков и направи резултата 2:1.

Във втората минута от даденото четириминутно продължение, съдията показа червен картон на Петров, който фаулира Метушев в наказателното поле на Сливен, след което даде дузпа за домакините. Николов не сбърка и оформи крайното 3:1.

Така с красива и убедителна игра, Пирин записа втора поредна победа, а за Сливен това е седма поредна загуба от началото на пролетния дял.