Хебър матира "латино" отбора на Берое в Пазарджик (ВИДЕО)

Георги Николов донесе победата за домакините

Хебър постигна първата си победа от началото на сезона, след като надви Берое с 1:0 в Пазарджик в двубой от третия кръг на efbet Лига.

В 42-ата минута Берое остана с човек по-малко, след като Жорди Говеа получи втори жълт за игра с ръка. Пазарджиклии вкараха гол в 71-ата минута, когато след карамбол в наказателното поле топката достигна до Георги Николов, който от 6-7 метра прати топката по земя в мрежата на Берое.

С тази победа хората на Любослав Пенев събраха 4 точки и излязоха на 5-о място във временното класиране, където Берое е трети с 6 точки.

В първите минути домакините от Пазарджик бяха по-активни, докато Берое трябваше да се брани. В 9-ата минута Родриго Ачинели спаси удар от дистанция на капитана на Хебър Георги Вълчев.

Тимът на Любослав Пенев притискаше сериозно Берое, като гостите имаха само спорадични минавания на централната линия в първата половина на първото полувреме.

Минута преди изтичането на половин час Карлос Охене имаше шанс да порази вратата на един от бившите си отбори, но не уцели вратата, засичайки центриране отдясно на Николай Николаев.

В 33-ата минута Матвей Игонен се наложи да се намесва, след като Берое осъществи добро нападение, завършило с удар на Тиаго Сейхас от границата на наказателното поле. Секунди преди това защитник на Хебър блокира шут на Вини Трибуле.

Ситуацията за Берое се влоши неминуемо в 42-ата минута, когато Жорди Говеа игра умишлено с ръка, блокирайки центриране на Николаев. Съдията Георги Кабаков му показа жълт картон, който бе втори за защитника и така той напусна терена, оставяйки заралии с човек по-малко.

До края на полувремето Хебър натискаше, но така и не успя да материализира своето превъзходство и така двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенстно.

В началото на втората част домакините атакуваха, като в 51-ата минута имаха претенции за дузпа, претендивайки, че играч на Берое е докоснал топката с ръка в наказателното поле. Техните апели обаче бяха подминати от Кабаков.

В 58-ата минута Берое изпълни ъглов удар, след който Хебър направи бърза контраатака. Ангел Бастунов бе изведен вляво от вратата на Ачинели, като навлезе в наказателното поле, но вратарят скъси разстоянието и не му позволи да го преодолее.

Четири минути по-късно Георги Николов засече центриране на Октай Хамдиев от лявото крило, но вратарят на гостите спаси.

Защитата на Берое рухна в 71-ата минута. Тогава Атанас Кабов центрира отдясно. На далечната греда Ангел Бастунов се пребори за топката, като се озова във вратарското поле. Там се стигна до карамбол, при който топката бе върната от Бастунов към Георги Николов и той без да се колебае вкара гол - 1:0 за Хебър с първи гол за тима от началото на сезона.

В следващите минути възпитаниците на Густаво Араголаса опитаха да се вдигнат и макар с човек по-малко, да успеят да вкарат изравнително попадение.

Постепенно обаче Хебър си върна инициативата и започна да атакува в търсене на втори гол. В добавеното време на мача играта бе много накъсана, като играчите на двата отбора бяха и доста изнервени. Половин минута преди края на добавеното време удар на Бастунов мина над вратата на Ачинели.

До края на мача повече голове не паднаха и така Хебър спечели първа победа от началото на сезона, а паралелно с това нанесе първа загуба на Берое през кампанията.

В следващия кръг хората на Любослав Пенев ще гостуват на бившия отбор на специалиста – ЦСКА 1948, като срещата е на 7 август. В същия ден пък Берое ще приеме новака Крумовград.

Хебър – Берое 1:0
1:0 Георги Николов (71)

Червен картон: Жорди Говеа 42 (Б)