3. Голове и в двете врати в Атина

Голове и в двете врати в Атина

ПАО и Ботев ще се разпишат поне по веднъж

Ботев Пловдив гостува на Панатинайкос в първи мач от втория предварителен кръг на Лига Европа. Срещата в Атина е в четвъртък от 21:00 часа.

"Канарчетата" стигнаха до мача с гръцкия гранд, след като елиминираха Марибор след победа с 2:1 в Пловдив и равенство 2:2 в Словения. Възпитаниците на Душан Керкез играят много силно в атака до момента, като разполагат с изключителен голмайстор в лицето на новото попълнение Антъни Уджа, както и страхотен плеймейкър - Ивелин Попов. Откритието до момента обаче е Кристиан Нвачукчу. Нигериецът дава много острота по фланговете и се отчете с важен гол и асистенция в Марибор. През уикенда подаде два пъти за две попадения на Мартин Секулич.

В същото време класата на ПАО е безспорна. Тимът няма да може да разчита на голмайстора си Фотис Йоанидис, но треньорът има на разположение Андраж Шпорар и Александър Йеремиеф. Тасос Бакасетас, Филип Джюричич и Даниел Манчини също ще бъдат сериозна опасност за вратата на Ботев.

Предполагаме, че гостите няма да се затворят и ще опитат да вкарат поне един гол в Атина. За ПАО това ще бъде първи официален мач, като отборът е и в началото на подготовката си. Гръцкият гранд от своя страна разполага с много класни изпълнители в атака, които ще се разпишат поне веднъж във вратата на "канарчетата".

Букмейкърът 8888.bg дава вероятност от 52,6% за голове и във двете врати в Атина в четвъртък вечер, като именно това е нашата прогноза за срещата между Панатинайкос и Ботев Пловдив.

Станислав Генчев: Левски не заслужаваше да загуби от Ботев (ВИДЕО)