3. Глътка въздух за Спортист след 1:0 над Сливен

Глътка въздух за Спортист след 1:0 над Сливен

Спортист (Своге) спечели важни три точки в борбата си за оцеляване в „А” група. На собствения си стадион възпитаниците на Иван Атанасов надделяха с 1:0 над Сливен в среща от 12-ия кръг на „А” група.

На пейката на гостите бе Драголюб Симонович, който от таза седмица е начело на отбора. Единственият гол в мача бе дело на резервата Николай Цветков в 66-ата минута след отлично изпълнение на пряк свободен удар.

След срещата Спортист излезе от зоната на изпадащите като заема 13-а позиция с 10 точки. Сливен е на 14-о място с 8.

През първата част двата тима не създадоха достатъчно на брой голови положения, за да си отбележат попадения. Гостите от Сливен имаха отличен шанс още в 14-ата минута. Миндев получи топката в наказателното поле, но след удара му топката мина на сантиметри покрай гредата.

В 34-ата Миро Антонов от Спортист направи много добър рейд, излезе сам срещу вратаря Георгиев, но не намери рамките на вратата.

На почивката треньорът на домакините Иван Атанасов пусна в игра Семерджиев, изваждайки нападателя Симов. В 48-ата минута Димов игра с ръка в наказателното поле, но Станислав Ставров не показа бялата точка.

Атанасов направи още две промени в състава си като на терена се появиха Цветков и Борисов. Именно резервата Ники Цветков откри резултата в 66-ата минута след прекрасно изпълнение на пряк свободен удар.

В 74-ата минута защитникът на гостите от Сливен Мартин Ковачев фаулира на границата на наказателното поле Миро Антонов и главният съдия му показа директен червен картон. След фаула Цветков отново нанесе добър шут, но топката не спря в мрежата на гостите.

Въпреки че останаха с човек повече на терена тимът на Спортист се дръпна леко назад и играха предимно на контраатаки. В края гостите от Сливен можеха да стигнат до изравняването след разбъркване в наказателното поле на домакините.

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо