3. Дунав завърши есента с победа в Ловеч (СНИМКИ)

Дунав завърши есента с победа в Ловеч (СНИМКИ)

Пирин (Разлог) с реми срещу Лудогорец 2 в Разград, вижте всички резултати

"Дунав" победи с 2:1 втория отбор на "Литекс" в мач от 17-ия кръг на първенството на "Б" група.

Двубоят се игра на Градския стадион в Ловеч пред почти изцяло русенска публика.

Гостите започнаха по-активно и още в първите минути изнесоха играта пред ловешката врата. Така логично се стигна и до първото попадение. Николай Колев засече с глава центриране от ъглов и прати топката в горния ляв ъгъл на вратата зад Александър Конов за 0:1 в 7-ата минута.

До почивката "драконите" продължиха да владеят повече топката и да застрашват повече противниковата врата, като затрудниха максимално Конов на няколко пъти. От другата страна домакините разчитаха повече на контраатаки, които бяха умело неутрализирани от Мартин Луков и отбраната пред него. В самия край на полувремето все пак домакините се активизираха и дори вкараха гол, който обаче бе отменен заради явна засада на ловешкия нападател.

Втората част започна с атаки към двете врати. Гостите преотстъпиха инициативата на "Литекс2" и в 70-ата минута бяха наказани. Милчо Ангелов прати топката в долния ляв ъгъл зад Луков след точна стрелба от границата на наказателното поле за 1:1.

Последва канонада към вратата на домакините, като с пропуски се отличиха Диян Димов, Юлиан Ненов, Мирослав Будинов и др.

В 86-ата минута при поредната дунавска атака нападател на русенския тим бе спънат в наказателното поле  и реферът Румен Христов отсъди дузпа, която Диян Димов превърна в гол за 1:2.

При този резултат приключи срещата. Така момчетата на Веселин Великов ще зимуват на върха в "Б" група с аванс от 4 точки пред преследвачите "Локомотив" Горна Оряховица и "Поморие". Отборът пък бе изпратен от русенската агитка със скандиране - "Мила Родино, русенският "Дунав" завръща се в "А"!", пишат от пресслужбата на клуба.

Стартови състави:

ФК "Дунав" Русе: Мартин Луков, Марио Петков, Мартин Ковачев, Михаил Милчев, Николай Парнаров, Диян Димов, Ивайло Раденцов (81 мин. - Йордан Димитров), Юлиан Ненов, Николай Колев (73 мин. - Бранимир Костадинов), Светослав Читаков (60 мин. - Георги Чакъров), Мирослав Будинов.

ФК "Литекс2" Ловеч: Александър Конов, Стойчо Атанасов, Илия Мунин, Александър Цветков, Виктор Мицаков, Александър Георгиев, Милчо Ангелов, Чавдар Ивайлов (46 мин. - Георги Търтов), Ангел Лясков, Емил Петров (37 мин. - Кристиян Славов), Тонислав Йорданов.

В другия мач от кръга, игран в неделя, съставът на Лудогорец 2 направи 1:1 срещу Пирин (Разлог). Първото полувреме на стадиона в Разград приключи без попадения, а след почивката двата тима си размениха по един гол.

Ето и всички резултати:

Първенство на България, срещи от 17-я кръг в Б група:

Локомотив (Горна Оряховица) - Септември (Симитли) 2:1 (0:0)

Ботев (Гълъбово) - Оборище (Панагюрище) 0:3 (0:0)

Поморие (Поморие) - Банско (Банско) 0:1 (0:0)

Нефтохимик Бургас 1962 - Добруджа 1919 (Добрич) 2:1 (0:1)

Спартак Плевен (Плевен) - Верея (Стара Загора) 0:0

Созопол - Локомотив 2012 (Мездра) 2:0 (1:0)

Литекс-2 (Ловеч) - Дунав 2010 (Русе) 1:2 (0:1)

Лудогорец-2 (Разград) - Пирин 2002 (Разлог) 1:1 (0:0)

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо