3. Дунав загуби от Кубан след късен обрат

Дунав загуби от Кубан след късен обрат

„Драконите” отстъпиха с 1:2 в третата си контрола

„Дунав“ допусна обрат в самия край на мача и отстъпи с 1:2 на руския „Кубан“ Краснодар.

Това се случи в третата контрола на „драконите“ по време на зимния им лагер в турския курорт Лара.

Както вече съобщихме, преди това дунавци разгромиха шестия в украинския елит „Ворскла“ Полтава с 5:1 и отстъпиха на деветия в Румъния – КСМС Яш с 1:2.

Русенският отбор започна с Мартин Луков на вратата. Пред него в отбрана действаха Михаил Милчев, Петър Патев, Тейнур Марем и Христофор Хубчев. В халфовата линия и атаката бяха Диян Димов, Самир Аясс, Юлиан Ненов, Бранимир Костадинов, Ндуе Муйеци, Мирослав Будинов.

Двубоят вървеше равностойно, като Димов и Ненов отправиха първите точни удари към противниковата врата, спасени от руския страж Евгений Памазан. Постепенно „Кубан“ овладя средата на терена, докато дунавци дебнеха съперника на контраатаки, с които да накажат неговите грешки.

При една такава Бранимир Костадинов бе догонен и фаулиран в наказателното поле на краснодарци от Арсен Хубулов и арменският рефер Хенрих Налбандян отсъди дузпа. Будинов бе точен от 11-метровия удар за 1:0 за „Дунав“ в 40-ата минута.

След почивката в игра за русенския тим се появиха вратарят Станислав Антонов, Марио Петков, Нуриддин Давронов, Бирсент Карагарен, Атанас Атанасов и Васил Шопов.

По-късно бе дадена възможност да покаже какво е способен и австралиецът Алекс Абдула, който е на проби в тима.

Случващото се на терена не се променяше, като не липсваха и сериозни единоборства.

Все пак в 79-ата минута реферите дадоха възможност и на „Кубан“ да изпълнят дузпа, след като Владимир Обухов бе повален в наказателното поле на „драконите“. Никита Малярев бе точен и изравни за 1:1.

Попадението даде криле на руснаците, които в 88-ата минута успяха да стигнат до пълен обрат. Отново Обухов бе фаулиран на границата на наказателното поле и самият той отбеляза с точно изпълнение на прекия свободен удар за 2:1 за отбора от Краснодар.

Следващата проверка на русенския тим е срещу руския елитен „Оренбург“ на 31 януари.
ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА