3. Дунав (Русе) отново остана сух в полите на Витоша за купата (ВИДЕО)

Дунав (Русе) отново остана сух в полите на Витоша за купата (ВИДЕО)

"Драконите" елиминираха Септември (София) на Ники Митов с голове преди почивката, вратарят им спаси дузпа

Елитният Дунав (Русе) се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на България. Русенци се наложиха с 2:0 над втородивизионния Септември (София) на стадиона в столичния квартал „Драгалевци” и така преодоляха второто си препятствие в надпреварата.

На 1/16 финалите русенци отново играха в полите на Витоша, като надделяха след изпълнение на дузпи над друг отбор от Втора лига – Витоша (Бистрица).

Сега успехът дойде по-лесно. Будинов пропусна сам срещу вратаря преди Атанас Атанасов да открие със силен прецизен удар от далеч в 13-ата минута.

Само пет минути по-късно Мартин Шопов покачи, след като бе оставен непокрит при корнер.

Септември можеше да намали в 55-ата минута, когато Благой Наков беше повален в наказателното поле. Асен Чандъров стреля в десния ъгъл, но вратарят Станислав Антонов спаси.

В 65-ата минута отново Наков имаше възможност да вкара за домакините, но пропусна от близко разстояние.

Така, Дунав нямаше проблеми при второто си гостуване в София за купата и се класира за четвъртфиналите, жребият за които най-вероятно ще се тегли следващата седмица.

Септември София: Валентин Галев, Васил Добрев, Петър Василев (46 мин. - Иван Тилев), Георги Купенов, Асен Чандъров, Янко Ангелов, Божидар Кацаров, Богомил Дяков, Стоян Предев, Благой Наков (69 мин. - Здравко Димитров), Костадин Аджов.

Дунав Русе: Станислав Антонов, Искандар Джалилов, Михаил Милчев, Тайнур Марем, Атанас Атанасов (26 мин. - Николай Колев), Диян Димов, Самир Аясс (57 мин. - Нуриддин Давронов), Бранимир Костадинов, Антон Огнянов, Васил Шопов (75 мин. - Янислав Иванов), Мирослав Будинов.

Жълти картони: Бранимир Костадинов, Искандар Джалилов (Дунав), Асен Чандъров (Септември)
Стадион: „Драгалевци”, София
Рефер: Георги Кабаков, Пловдив