3. Десподов отново "изригна" за ПАОК с 2 гола (ВИДЕО)

Десподов отново "изригна" за ПАОК с 2 гола (ВИДЕО)

Кирил Десподов вкара поредните си два гола за гръцкия ПАОК, а това стана при победата над Волос с 5:1 като гост в мач от 19-тия кръг на Суперлигата. По този начин първо ПАОК запази първото си място пред Панатинайкос, а Кирил Десподов стана номер 1 в Гърция. Българският национал вече има 7 гола и 7 асистенции в 16 мача, като нито един друг футболист в първенството на южната ни съседка не е участвал пряко в повече голове.

Бившият играч на Лудогорец има участие в 14 гола, като след него са лидерът в голмайсторската листа Лорен Морон от АЕК (10 гола и 2 асистенции) и Фотис Йоанидис от Панатинайкос с 8 гола и 4 асистенции. Само петима футболисти в Гърция мат повече голове от Кирил Десподов.

Срещу Волос българинът се разписа в 22-ата минута за 0:1, а след това отбеляза и в 51-ата минута за 0:3.

При първия гол Десподов получи топката в наказателното поле, финтира двама защитници на Волос и с хубав удар с лявия крак я вкара в мрежата на домакините.

При второто попадение играчите на ПАОК имаха възможност да изпълнят ъглов удар. Те изпълниха заучено положение, разиграха топката и изпратиха към Десподов, който вкара красив гол с удар от границата на наказателното поле.

Илиан Илиев: Не се чувахме цяла седмица с Илиан (ВИДЕО)