Дембеле се завърна с гръм и трясък срещу децата на Сливен, Левски мачка с 5:0 (видео)

Французинът с хеттрик и асистенция, Матондо пак вкарва

Отборът на Левски продължава с преследването на шампиона Литекс, след като днес разби тима на Сливен с 5:0. Срещата се игра на стадион „Георги Аспарухов” и бе от програмата на 24-ия кръг на родната „А” група.

Головата машина на „сините” – Гара Дембеле, се завърна след два мача отсъствие заради травма и бе основният двигател на отбора си, отчитайки се с три гола, асистенция и куп пропуски. Белгиецът Матондо пък вкара във втори пореден мач, след като се разписа и срещу Берое в миналия кръг, като даде и асистенция за второто попадение на Дембеле.

Невероятен мач за гостите направи вратарят им Евгени Караманов, който предотврати истински разгром за своите. В хода на срещата той спаси над пет удара на останалия срещу него Дембеле.

Двубоят започна с много силен натиск на столичани и неточен удар с глава на Дембеле. Така се стигна до 9-та минута, когато
Страхотно двойно подаване на десния фланг между Йовов и Иса доведе до центриране на нападателя в пеналта, където Дембеле засече, Караманов изби, но при добавката французинът не сбърка за 1:0.

След гола „сините” продължиха да натискат здраво и Караманов трябваше да се намесва след слаби изстрели на Йовов и Огнянов. В 16-ата минута обаче, стражът на Сливен направи невероятно ново спасяване, след като отрази мощен удар на останалия сам срещу него Гара Дембеле.

Така се стигна до 25-ата минута, когато вратарят на „воеводите” нямаше какво да направи, след като Дембеле центрира фантастично с външен фалц на главата на Матондо, който от няколко метра простреля Караманов за 2:0.

Само 4 минути по-късно, преднината на Левски стана класическа, след като Матондо нахлу отляво в наказателното поле и центрира остро по земя към малкия пеналт, където Дембеле засече с десния крак за 3:0.

След този гол темпото на игра видимо спадна и до края на полувремето зрителите на стадион „Георги Аспарухов” не видяха повече опасни ситуации пред двете врати, освен няколко центрирани от фланговете.

Втората част стартира спокойно, като домакините овладяха инициативата още от първите минути, а в самото начало Гаджев можеше да се разпише, след като шутира силно, но кълбото премина покрай десния страничен стълб на Караманов.

Така се стигна до 54-ата минута, когато Дембеле изведе превъзходно Минев в наказателното поле, бранителят прехвърли Караманов, но кълбото срещна лявата греда на Сливен. 4 минути по-късно Милиев засече с глава центриране от корнер, но стражът на гостите показа невероятен рефлекс и спаси.

В 64-ата минута с грандиозен пропуск се отчете и Исмаил Иса, който получи на опразнена врата от Дембеле, но докато нанесе удар, бранител гостите се върна на голлинията и нападателят на Левски уцели точно него. Последваха две невероятни спасявания на Караманов, който на два пъти отразяваше удари на излезлия сам срещу него – Гара Дембеле.

Така се стигна до 75-ата минута, когато Младенов получи в лявата част на наказателното поле и с остър удар по диагонала покачи на 4:0.

Крайното 5:0 пък оформи Гара Дембеле, който овладя в собствената си половина, пребяга целия терен и с хладнокръвен изстрел пусна кълбото под Караманов.
След този гол домакините отново понамалиха оборотите и остатъкът от срещата просто се доиграваше. Логично и повече попадения в мача нямаше и така Левски разби Сливен с 4:0 в мач от 24-ия кръг на родната „А” група.

След успеха Левски остава на 2-о място във временното класиране с актив от 54 точки, на 8 зад лидера Литекс, докато „воеводите” са последни със 17 пункта, на 3 от спасителния бряг.