3. Дамите загубиха и втория плейоф с Украйна (ВИДЕО)

Дамите загубиха и втория плейоф с Украйна (ВИДЕО)

Този път женският ни национален отбор отстъпи с 0:3 в Анталия

България претърпя второ поражение от Украйна в плейофите за преминаване в Лига В на Лигата на Нациите при жените, след като днес отстъпи с 0:3 във втората среща.

Мачът се игра на стадион Мардан Палас в Анталия. Преди три дни българките, водени от селекционера Силвия Радойска, отстъпиха с 0:4 в Кърджали на същия съперник и остават в третото ниво на турнира на УЕФА.

Украинките превъзхождаха българския отбор в първата среща, а сега картината не беше много по-различна. Още в 15-ата минута Кравчук нацели далечната греда след атака по десния фланг и удар от наказателното поле, а Овдийчук откри резултата, след като топката от рикошета се върна при нея.

Две минути по-късно украинките удвоиха преднината си и така напрактика сложиха край на спора. Пацулая изпълни свободен удар от дясно, подаде на Кравчук, която центрира. Инна Глушченко беше най-съобразителна,  изпревари българската защита и вкара за 2:0.

След това българският отбор изнесе играта в средната зона и опита някои прилични атаки. Йоана Станкова и Ивана Найденова опитаха късмета си, но вратарката на Украйна Катерина Самсон спаси изстрелите им.

Второто полувреме започна с натиск на Украйна, но след 70-ата минута отново България овладя инициативата. И точно когато мачът изглеждаше равностоен, се стигна до трети гол във вратата на Роксана Шахънска. В 81-ата минута дясната защитничка Петрик центрира от фаул и Любов Шматко с глава прати топката в мрежата на България.

Състав на България: Роксана Шахънска, Силвия Кефалова (82 – Яна Динева), Нора Димитрова, Яница Иванова, Ивана Найденова, Лора Петрова, Йоана Станкова (71 – Здравка Парапунова), Димитра Иванова (74 – Александра Сергеева), Виктория Адрианова (46 – Полина Ръсина), Евдокия Попадинова (74 – Надежда Иванова).

Йовичевич: Утре ще покажем нашата амбиция