3. "Чуковете" изковаха труден успех на "Огоста" (видео+снимки)

"Чуковете" изковаха труден успех на "Огоста" (видео+снимки)

Футболистите и феновете на Монтана и Миньор се обединиха в подкрепа на Стилиян Петров

Отборът на Миньор победи като гост Монтана с 2:1 в първи мач от 22-ия кръг на "А" група. Перничани откриха резултата на стадион "Огоста" в 53-ата минута с гол на Крум Бибишков от дузпа. Борислав Стойчев удвои преднината на "жълто-черните" в 68-ата, а Мирослав Антонов намали резултата в 80-ата също от бялата точка.

Минути преди началото на срещата феновете и футболистите на двата отбора се обединиха, изразявайки подкрепата си към капитана на националния отбор Стилиян Петров, чиято съдба разтресе футболната общественост не само в България, но и на Острова.

Двете агитки изгиднаха транспаранти с пожелания за скорошно оздравяване, а играчите на Атанас Атанасов излязоха с фланелки с надпис: „Стилияне, Монтана е с теб!”.

Двубоят започна бурно във високо темпо и още в 3-ата минута гостите можеха да открият резултата. След центриране отдясно в наказателното поле Бибишков се размина с топката, а след това на празна врата екзекуторът на Левски, както е известен в Перник Милен Василев, нацели страничната греда.

Постепенно обаче монтанчани се окопитиха и на свой ред иззеха инициативата. Непрестанните пробиви на Луис Едуардо представляха сериозна заплаха за противниковата отбрана, а на няколко пъти Мичев центрираше опасно в наказателното поле на „чуковете”.

Най-чистите ситуации за домакините се откриха пред Борислав Борисов, чийто удар от воле бе отразен с вещина от Чворович, а в 29-ата минута гредата помогна и на перничани след опасен удар на Димитър Красенов Илиев.

Гостите излязоха пределно мотивирани на терена след почивката и не след дълго техните усилия дадоха резултат.

В 53-ата минута Милен Василев нахлу на скорост в наказателното поле на Монтана и бе фаулиран от Тихомир Трифонов. Главният рефер на двубоя Мартин Богдев не се поколеба и веднага посочи бялата точка. Зад топката застана Крум Бибишков, който хладнокръвно реализира.

Добили самочувстие от попадението, „чуковете” заиграха още по-добре.

Така се стигна до 68-ата минута, когато Фарес Брахими намери Борислав Стойчев в наказателното поле на монтанчани, за да може последният с премерен удар да удвои преднината на своя тим.

Домакините обаче не се отчаяха и търпеливо изчакаха своя шанс. Така след разбъркване след корнер в пеналтерията на Миньор, удар на Тихомир Трифонов бе изчистен от голлинията от Борислав Стойчев, но с това опасността не премина. Само секунди по-късно Иван Михов спря удар на монтанчани с ръка в наказателното поле и Богдев отсъди втора дузпа в мача.

Мирослав Антонов се нагърби с изпълнението и намали преднината на перничани десет минути преди края.

Футболистите на Атанас Атанасов направиха всичко по силите си, за да се доберат до изравнително попадение, но в крайна сметка резултатът се запази.

По този начин отборът на Миньор прибави нови три точки към актива си и вече има 27, заемайки деветата позиция. Монтана пък остава на 11-о място с 20 пункта.

Дъщеря на легенда на Спартак Вн нажежи страстите преди варненското дерби

Тя поиска да махнат плакатите

ЦСКА благодари на феновете си

Вижте какво написаха "червените"

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение