Черноморец взе лесна победа над Беласица

Отборът на Черноморец постигна лесна победа с 2:0 у дома над опашкаря Беласица в поредна среща от 23-ия кръг на „А” група. Срещата премина на бавни обороти, а „акулите” почти нямаха проблем с побеждаването на Бела. По един гол и в двете полувремена бяха достатъчни за крайния успех на Краси Балъков и компания.

Срещата започна по-добре за домакините, които в началните минути изпуснаха някои добри положения, чрез Дуду. Фернандеш също бе заплаха за отбраната на Бела в началните минути, но бразилецът така и не стигна до удар. В 20-ата минута Черноморец все пак успя да поведе в резултата. След центриране от ъглов удар, Фернандеш надскочи всички на близката греда и с глава чукна топката в мрежата на Манолов. Малко след това Карбони можеше да направи 2:0, но стражът на гостите спаси неговия удар. Бела направи първата си по-сериозна атака едва в 35-ата минута, когато Огнянов намери непокрития Йорданов, но Паскал Борел със сетни усилия пресече подаването. В самия край на полувремето Карбони отново можеше да реализира, но отново Манолов спаси неговия удар.

През втората част отново Черноморец бе по-добрият тим на терена, но възпитаниците на Краси Балъков рядко стигаха до чисти положения. В 53-ата минута Дуду можеше да направи 2:0, но ударът му срещна десния страничен стълб. Темпото на игра видимо падна и двата отбора предимно разиграваха топката в центъра на терена. Футболистите на Беласица направиха няколко сносни атаки, но не успяха да реализират, а само претендираха за дузпа. Стигна се до 74-ата минута, когато резервата Дяков все пак направи 2:0 и успокои Балъков и компания. Дяков навлезе в наказателното поле, смени на два пъти посоката и с хубав удар ниско по земята матира Манолов. След този гол всичко свърши и срещата се доиграваше. До края не се случи нищо по-интересно, с изключение на един далечен удар на Дяков, който бе спасен от Манолов.

Така с този успех Черноморец се изкачи на 9-о място с актив от 30 точки, колкото имат и отборите на Локо Мездра, Славия, Сливен и Локо Пловдив. Бела пък тотално се сбогува с и без това илюзорните си шансове за спасение. Петричани са на последното 16-о място с актив от едва 14 точки, на цели 9 от спасителното 13-о място.