Черноморец съкруши Литекс с 3:1 в Бургас

Черноморец срази Литекс с 3:1 на стадион „Лазур”, предаде кореспондентът на Novsport.com в Бургас. Двубоят между двата тима бе от 21-ия кръг на „А” група. Литекс доминираше през първата част и поведе в резултата след гол на Дока в даденото от съдията продължение. През втората обаче на терена имаше само един отбор и възпитаниците на Красимир Балъков отбелязаха 3 безответни попадения чрез Карбони (2) и Платини.

Двубоят започна с тотален натиск на Литекс. Капитанът Ивелин Попов стреля опасно от границата на наказателното поле, а в 11-ата минута Том на два пъти уцели напречните греди, като втората бе на празна врата. Последва хубав удар на Сандриньо, преди в 24-ата минута Венков да качи топката на главата на Нифлор, който от 3 метра стреля над вратата. Треньорът на Литекс Станимир Стоилов бе принуден да замени капитана си Попов, който получи контузия. Най-доброто положение за Черноморец бе в 41-ата минута, но Марсио не уцели целта от границата на наказателното поле. В даденото от съдията продължение на първата част Литекс най-после откри резултата. Защитниците на домакините не успяха добре да изчистят една топка след изпълнение не ъглов удар и Дока от движение простреля Борел за 1:0.

През втората част футболистите на Черноморец излязоха на терена преобразени. Заредиха се опасност след опасност пред вратата на Тодоров. В 49-ата минута Карбони изпълни коварен ъглов удар и Тодоров влезе с топката във вратата за 1:1. След гола Краси Балъков пусна в игра Траянов, който се включи много добре и създаде няколко отлични положения за своя отбор, но Цонков, Карбони и Мишел не бяха точни. В 72-ата минута Марсио излезе очи в очи с Тодоров, пусна топката към непокрития Мишел и той на празна врата реализира за 2:1. Гостите се опитаха да стигнат до изравнително попадение, но Шандор от добра позиция стреля високо над вратата. 4 минути преди края на редовното време Карбони със страхотен прехвърлящ удар оформи крайния резултат – 3:1 в полза на Черноморец и три точки за тима на Краси Балъков.

След тази среща Литекс не успя да измести Локомотив (София) от 3-ото място и е на 4-а позиция с 38 точки, на 12 зад лидера ЦСКА. Черноморец е на 8-о място с 26.