3. Черноморец отново на върха след 1:0 в Сливен

Черноморец отново на върха след 1:0 в Сливен

Тимът на Лечков записа седма загуба от началото на сезона

Черноморец записа заслужена победа с 1:0 над Сливен в първи мач от 9-ия кръг на „А” група, който се игра на стадион „Хаджи Димитър” и отново излезе начело на класирането. Единственото попадение в мача отбеляза Пламен Крумов в 62-ата минута след осеммесечно отсъствие от терена.

Двубоят, който се игра при студено време на мокрия терен в Сливен започна с бавни темпове, но гостите от Бургас бързо установиха контрол в мача.

В 4-ата минута Зайц напредна отляво в наказателното поле на Сливен и потърси Дуду, но „оранжевата” защита изчисти топката в корнер. Първата реална опасност бе създадена две минути по-късно, когато Марсио Нуньо отправи топовен шут от ъгъла на наказателното поле, но вратарят на домакините Караманов улови доста колебливо.

В 10-ата минута Евгени Игнатов центрира в наказателното поле на домакините, но там Диян Христов отигра по най-добрия начин и стреля неточно в аут.

Шест минути по-късно „акулите” създадоха поредната опасност пред вратата на Караманов, след като Карбони центрира опасно в наказателното поле на Сливен, Бонев засече топката, която като по чудо не влезе в мрежата.

В 26-ата минута Дяков, който напредна отляво и центрира в наказателното поле, даде началото на хубава атака за Черноморец. Дуду, към когото бе отправен паса се размина с топката, но тя попадна в Карбони. Той намери Пламен Крумов, който стреля, но не уцели рамките на вратата. Четири минути по-късно Дяков отправи хубав шут директно към вратата, но Караманов плонжира и улови.

Със сериозен пропуск се отчете Дуду, който в 36-ата минута получи топката в наказателното поле на домакините, но се поколеба и не направи нищо.

В 40-ата минута главният съдия Стефан Спасов отмени гол на Черноморец заради засада. Марсио Нуньо центрира в наказателното поле, където Дуду засече топката с глава и простреля Караманов, но попадението му бе отменено заради маркирана засада.

До края на полувремето не се случи нищо интересно и двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората половина на двубоя започна силно за домакините, които излязоха силно мотивирани и оказаха стабилна съпротива на своя съперник.

В 53-ата минута Дяков отправи директен изстрел от пряк свободен удар, но топката прелетя над напречната греда. Три минути по-късно след добър пробив на Тонев, топката попадна в Игнатов. Вместо да центрира, той стреля директно към вратата на Борел, но стражът реагира светкавично и предотврати почти сигурен гол.

Домакините, които ставаха все по-напористи записаха нов пропуск в 58-ата минута, след като Диян Христов получи топката, отскубна се от Зайц и остана очи в очи с Борел. Вместо да стеля обаче, Христов се засуети и изгуби топката.

Пропуските на Сливен не останаха безнаказани и в 62-ата минута гостите от Бургас откриха резултата. След отлична асистенция на Дуду, Пламен Крумов, който се завърна след осеммесечно прекъсване, се озова сам срещу вратаря и с прехвърлящ удар изпрати топката в мрежата за 1:0.

В 72-ата минута Симеонов стреля опасно, Караманов увисна, но топката прелетя над напречната греда. Три минути по-късно Въндев нахлу в наказателното поле на гостите след извеждащ пас на Илиев, но не успя да стреля и загуби топката.

До края на срещата момчетата на Красимир Балъков пропуснаха още няколко възможности да направят победата си в Сливен по-убедителна. В 79-ата минута Игнатов отправи далечен удар, но топката рещна страничния стълб на Борел. Четири минути по-късно Нуньо отправи топовен изстрел към вратата на Сливен, но Караманов показа забележителен рефлекс и предотврати второ попадение в своята врата.

След този мач Черноморец се изкачи на първо място в класирането преди утрешния двубой между Ботев и ЦСКА. Тимът на Йордан Лечков пък записа седма загуба от началото на първенството и е на предпоследно място в таблицата.

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо