3. Черноморец и Монтана не успяха да се победят на "Лазур" - 1:1

Черноморец и Монтана не успяха да се победят на "Лазур" - 1:1

Черноморец и Монтана не успяха да се победят в динамичен и равностоен двубой от 8-ия кръг на „А” група, който се игра на стадион „Лазур” и завършиха при резултат 1:1.

Адриан Фернандес откри резултата в 49-ата минута, а в 56-ата минута Атанас Чипилов върна равенството в мача.

Футболистите на Красимир Балъков се втурнаха вихрено в двубоя, устремени да запишат шеста поредна победа,. Гостите от Монтана от своя страна дадоха да се разбере още в първите минути на срещата, че не са отишли на разходка в Бургас и не възнамеряват да се дадат без бой.

В 6-ата минута Бето центрира опасно в наказателното поле на Черноморец към Чипилов, но Бонев се намеси светкавично и изчисти топката напред.

Две минути по-късно Костадин Дяков отправи директен изстрел от фаул към вратата на Монтана, но Цветомир Цанков отрази удара му.

Първата реална опасност пред вратата на Черноморец гостите създадоха през 19-ата минута, когато Бето отправи прецизен удар от около 38 метра, но Борел демонстрира страхотен рефлекс и изби топката в корнер.

В 21-ата минута Адриан Фернандес надскочи защитник на Монтана, след което спря топката с гърди, обърна се и отправи доста неточен удар към вратата. Три минути по-късно мощен шут на Николов изпрати топката встрани от дясната греда на Борел.

Тимът на Черноморец имаше блестяща възможност да открие резултата в 29-ата минута, когато Марсио Нуньо отправи безпощаден удар, но Цанков отново се намеси по най-добрия начин. След този пропуск момчетата на Красимир Балъков се сякаш получиха криле и притиснаха съперника си с поредица от бързи и опасни атаки, които отново не доведоха до нищо сериозно.

В 44-ата минута Дяков отправя мощен удар към вратата на Цанков, но стражът с намесва авторитетно.

До края на първата част не се случи нищо интересно и двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част футболистите излязоха с нови сили и предложиха на зрителите по-раздвижена и динамична игра на стадион „Лазур”.

В 48-ата минута Фернандес центрира прецизно в наказателното поле на Монтана, но Дяков се засуети и не успя да засече топката.

Минута по-късно „акулите” все пак стигнаха до гол след като Дуду свали топката с глава пред Фернандес, който изпрати топката в мрежата за 1:0.

Това попадение окрили още повече гостите от Монтана и в 56-ата минута стигнаха до изравнителен гол. Атанас Чипилов, който бе изведен от Морейра нахлу отдясно в наказателното поле и непоколебимо простреля Борел.

В 64-ата минута стражът на Монтана допусна фрапантна грешка, позволявайки топката да мине между краката му след центриране на Дяков. За щастие защитата на Монтана се оказа на мястото си и грешката на Цанков не беше наказана.

Въпреки напористите си атаки и създадените положения, домакините не успяваха да отбележат ново попадение, с което да запишат нови три точки в актива си.

В 75-ата минута Марсио Нуньо центрира в наказателното поле, Чиликов се хвърли и опита да засече с глава, но се размина с топката. В последните минути на срещата  домакините наложиха тотален натиск на противника си, но опитите им да отбележат втори гол се оказаха безрезултатни и в крайна сметка двата отбора си поделиха точките.