3. Черноморец и Миньор (Пк) не успяха да се победят - 1:1

Черноморец и Миньор (Пк) не успяха да се победят - 1:1

Без победител завърши последният мач от "А" група между съставите на Черноморец (Бургас) и Миньор (Перник) - 1:1.

Домакините поведоха с гол на Кръстев в 12-ата минута, а Борислав Стойчев си отбеляза автогол в 60-ата минута и възстанови равенството.

Двата тима играха с огромно желание на стадиона в квартал "Лазур" и спечелиха аплодисментите на малобройната публика.

Домакините бяха по-активният отбор през първата част и заслужено се оттеглиха на почивка с гол преднина. Перничани започнаха по-добре срещата и владееха положението в първите 10 минути, но след това отстъпиха инициативата.

В 12-ата минута падна единственият гол до момента, когато Любенов центрира от фаул и Кръстев с глава не остави шансове на Ивайло Иванов - 1:0.

Джайеоба и Божилов имаха възможност да удвоят резултата по-късно, но ударът на нигериеца бе стопиран от защитник на Миньор, а Божилов не можа да реализира с глава от удобна позиция.

Втората част бе още по-интересна, като гостите започнаха по-често да поглеждат към вратата на съперника. 7 минути след началото на втората част Хазуров имаше отлична възможност да изравни, но прехвърлящият му удар мина покрай вратата на Чворович.

Перничани се добраха до изравняване в 60-ата минута, когато Валмир изпълни фаул от около 30 метра, а шутът му бе отклонен от Стойчев в собствената му врата - 1:1.

4 минути по-късно Дянков можеше да вкара за Черноморец, но ударът му бе отразен от Иванов. Буквално в следвашата атака Дюлгеров имаше шанс да порази вратата на Чворович, след като навърза трима и шутира, но топката мина над гредата.

В последните минути и пред двата тима се откри шанс да спечелят срещата, като Марин Петтов се освободи от опеката на Трифонов и стреля от близко разстояние, но право в ръцете на Иванов.

Нападателят на Миньор Борислав Хазуров пък можеше да се превърне в герой на срещата, след като имаше две отлични възможности. Той обаче ги пропиля с лека ръка и не успя да донесе трите точки за своя тим.

Тимът от Перник бе подкрепян от мощна агитка, която в края на срещата започна да пее песни насочени към мача с Левски през идния уикенд, който е чакан с голям интерес.

Хебър няма да приеме Ботев Враца на "Георги Бенковски"