3. Черно море взе трите точки от Берое след дузпа и късен гол (ВИДЕО)

Черно море взе трите точки от Берое след дузпа и късен гол (ВИДЕО)

Варненци играха над 75 минути с човек повече на терена

Черно море надви с 2:0 Берое при гостуването си от 5-ия кръг в efbet Лига. Варненци над 75 минути играха и с човек повече на терена, а дузпа и гол в самия край им донесоха трите точки.

Мачът започна с интересни атаки към двете врати. Първата по-опасна такава дойде в 6-ата минута, когато Виктор Попов бе изведен на дясното крило. Младият българин я овладя добре, нахлувайки в наказателното поле и стреля по диагонала, но Иван Караджов се намеси добре и изби топката.

След това положение играта се успокои, като и двата отбора стояха добре прибрани в защита.

След 13 минути игра Димитър Стоянов получи топката на добра позиция в наказателното поле, но се забави при обработването и футболист на Черно море притича, за да блокира удара му вляво по диагонала от вратата на Иван Дюлгеров.

Три минути след това Луизиньо свали с гърди топката към връхлитащия в наказателното поле Стив Траоре, но футболистът с №11 на гърба пропиля страхотния щанс, пращайки топката покрай десния страничен стълб. Така се стигна до 21-ата минута, когато Мади Кейта получи прекрасно подаване, разсичащо защитата, от Васил Панайотов. Евгений Сердюк заблуди защитата на Берое и така топката стигна до Кета, който преодоля Иван Караджов, но бе спънат от Лукас Мартинс и съдията Георги Иванов посочи точката на дузпата.

Реферът обаче бе привикан да разгледа ситуацията с ВАР за евентуален червен картон на футболиста на Берое. След консултацията със системата, Иванов премахна жълтия картон и изгони Лукас Мартинс в 25-ата минута.

Зад топката при дузпата застана Евгений Сердюк, който в 26-ата минута хладнокръвно прати топката в мрежата на Караджов - 1:0 за Черно море.  След почивката варненци започнаха по-силно в търсене на втори гол. В 52-ата минута Мазир Сула нахлу в наказателното поле от лявото крило и центрира по земя, но бранител в зелено изби топката.

Две мминути след това Сердюк се бе изнесъл на дясното крило и получи топката. Последва центриране в наказателното поле, където Матиас Курьор стреля с глава, но топката бе слаба и не затрудни Караджов.

След 57 минути игра се стигна до тежък сблъсък в наказателното поле на гостите. В него участваха Цветомир Панов, Луизиньо и Иван Дюлгеров, като се наложи влизане на медицински лица на терена, а Панов дори бе изнесен на носилка извън очертанията на терена.

В 64-ата минута Берое получи прекрасен шанс да обстрелва вратата на Дюлгеров от пряк свободен удар на метър-два от границата на наказателното поле. Шутът на Серкан Юсеин обаче нацели стената.
В 79-ата минута Стефан Велев получи топката на лявото крило и я върна към границата на наказателното поле. Там бе Мазир Сула, чийто шут обаче мина над вратата.

Във втората минута на добавеното време Сердюк бе изведен с пас отдясно. Украинецът овладя топката в наказателното поле и я прати в мрежата на Караджов, но бе отсъдена засада при подаването към деветката на гостите.

Берое - Черно море 0:2
0:1 Сердюк 23 (дузпа)
0:2 Златев 90+8

Стартови състави:

Берое: Караджов, Стоянов, Пиргов, Чавес, Мартинс, Юсеин, Луизиньо, Тунгара, Траоре, Николов, Мечев

Черно море: Дюлгеров, Атанасов, Босанчич, Попов, Панов, Панайотов, Клементе, Кета, Курьор, Сила, Сердюк

Валентин Илиев на дузпата

Наставникът на ЦСКА 1948 Валентин Илиев бе заложен на дузпата след домакинската загуба от Арда с 1:2

Генчев иска двама защитници

Треньорът на Левски Станислав Генчев ще иска през зимата да бъдат привлечени поне двама защитници

Николай Киров определи групата на Спартак Вн за дебюта си

Новият старши треньор на Спартак Варна Николай Киров определи групата за своя дебют срещу Локомотив Пловдив

Треньорът на младежкия ЦСКА скочи на съдиите

Старши треньорът на отбора на ЦСКА, който участва в Младежката лига на УЕФА, Румен Трифонов похвали играчите си за представянето им в първия двубой с Генк от втория кръг на надпреварата

Синът на Любо Пенев в немилост в Локо Пд

Сред избраниците на новия старши треньор на "смърфовете" Христо Златински не попадна синът на Любослав Пенев - Николас

Български национали играли комар преди резила в Белфаст?

Нашите загубиха с 0:5 в Лигата на нациите

ЦСКА с два червени картона и драматична загуба в младежката Шампионска лига

ЦСКА дебютира в Младежката Лига на УЕФА с поражение, след като загуби от белгийския гранд Генк с 1:3