3. Черно море счупи каръка на "Тича"! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Черно море счупи каръка на "Тича"! (ВИДЕО+СНИМКИ)

16-годишен и юбилярът Георги Илиев донесоха победата над Пирин

Капитанът на Черно море - Георги Илиев записа мач №400 в българското първенство.

Халфът ознаменува юбилейния си двубой с прекрасно попадение, за да направи резултата 2:1 за "моряците" срещу Пирин в 27-ия кръг на Първа лига.

Ветеранът се възползва от хубаво подаване на Мехди Фенуш и изпрати топката във вратата.

Това е първа победа на Черно море на Тича от юли миналата година. Тогава победиха отбора на Дунав Русе с 1:0.

Освен това играчите на Илиан Илиев взеха първи три точки под негово ръководство, а също така записаха първи успех в шампионата от 19 ноември 2017 година.

В 6-та минута Радослав Василев успя да отклони топката към Мартин Минчев в наказателното поле на Пирин, а младият футболист на Черно море с прецизен удар вкара гол за 1:0.
В 10-та минута гостите успяха да изравнят резултата. Конър Хендерсън центрира в наказателното поле на домакините, Румен Сандев отклони топката към Преслав Йорданов, който с глава отблизо изравни резултата - 1:1.

Преди паузата Радослав Василев засече топката след центриране в наказателното поле на гостите, но топката премина над вратата. В 45+1 минута Черно море отново поведе. Капитанът Георги Илиев стреля от границата на наказателното поле и отбеляза втори гол за домакините.
Десетина минути след почивката гостите можеха да изравнят резултата. След грешка на Илиас Хасани топката попадна у Преслав Йорданов, който стреля опасно, но вратарят Благой Макенджиев спаси. В 66-та минута вратарят на гостите Красимир Костов предотврати сигурен гол, след като успя да избие топката след много опасен удар на Мехди Фенуш от границата на наказателното поле.

В самия край на мача Румен Сандев от Пирин получи директен червен картон за грубо нарушение.

Черно море - Пирин 2:1

1:0 Мартин Минчев /6-та мин./
1:1 Преслав Йорданов /10-та мин./
2:1 Георги Илиев /45+1 мин./

Станислав Генчев: Левски не заслужаваше да загуби от Ботев (ВИДЕО)