Черно море с класика на „Тича“

„Моряците“ удариха Черноморец (Балчик) в контрола

Черно море победи с 3:0 Черноморец (Балчик) в контролна среща, играна на стадион „Тича“ във Варна.

Причината за проверката е отложеният заради ангажимент на Левски в Лигата на конференциите мач от 4-ия кръг на efbet Лигата между варненския тим и „сините“, който трябваше да се играе в понеделник. Треньорът на варненци Илиан Илиев използва два различни състава през първата и втората част на мача.

Още в началото на мача Черно море притисна гостуващия тим и започна да създава голови положения. При първото по-сериозно от тях варненският отбор откри резултата в 8-та минута. След центриране в наказателното поле на Черноморец Евгений Сердюк стреля, но вратарят на гостите Иван Иванов успя да избие топката, която попадна у Мазир Сула, който от няколко метра вкара за 1:0. В 22-та минута Мади Кета бе намерен в наказателното поле на гостите, преодоля бранител и стреля, но вратарят Иван Иванов успя да спаси. В 28-та минута бе най-чистото положение за Черноморец през първата част. Мохамед Почи центрира отдясно в наказателното поле на Черно море, а връхлитащият Джорджио Димитров стреля с глава, но неточно. В 29-та минута Васил Панайотов стреля опасно от около 20-тина метра, но вратарят на гостите Иван Иванов отново спаси.

В 46-та минута домакините можеха да вкарат нов гол. Ангел Ангелов центрира отдясно, а Матиас Курьор засече топката, но вратарят на гостите успя да избия в корнер. Малко по-късно Николай Златев стреля от удобна позиция, но топката попадна в ръцете на вратаря на Черноморец Иван Иванов.

В 60-та минута, след грешка при изнасянето на топката от защитниците, тя попадна у Алекс Фернандес, който стреля от десетина метра от чиста позиция, но стражът на гостите Иван Иванов успя да спаси. В 63-та минута Черно море вкара втори гол в мача. Матиас Курьор центрира „меко“ от дясно, а връхлитащият Алекс Фернандес с удар от движение вкара за 2:0.

В 66-та минута в игра за домакините влезе Исмаил Иса на мястото на Росен Стефанов. В 69-та минута Черно море направи резултата класически. След центриране от корнер отляво по атаката на домакините, Матиас Курьор засече топката с глава, тя се отби в напречната греда и бе довкарана от Исмаил Иса във вратата на Черноморец.

В 81-та минута след центриране от корнер топката стигна до Матеус Клементе, който стреля с глава, а топката с параболична траектория премина на сантиметри над вратата. До края на мача Черно море имаше още 2-3 чисти положения, но не успя да вкара нов гол.

През първото полувреме за Черно море играха: Иван Дюлгеров, Росен Стефанов, Живко Атанасов, Мартин Дичев, Виктор Попов, Мимито Биаи, Васил Панайотов, Мади Кета, Велислав Василев, Мазир Сула и Евгений Сердюк.

През второто полувреме на терена за „моряците“ излязоха: Георги Георгиев, Росен Стефанов, Петар Божанчич, Цветомир Панов, Стефан Велев, Матеус Клементе, Лъчезар Йорданов, Николай Златев, Ангел Ангелов, Алекс Фернандес и Матиас Курьор.