3. Черно море разби десет от Сливен на „Тича” – 4:0

Черно море разби десет от Сливен на „Тича” – 4:0

Отборът на Черно море постигна първа победа в официален мач за новия сезон, след като разби с 4:0 тима на Сливен. Срещата се игра на стадион „Тича” във Варна и бе от програмата на 2-ия кръг на родната „А” група. Гостите от града на сините камъни останаха с човек по-малко още в 17-ата минута, когато вече изоставаха с 0:1 и това предреши двубоя в полза на „моряците”.

Срещата започна с бавно темпо, но след 5-та минута играта се изостри. В 9-та минута вратарят на домакините загуби топката в наказателното поле и тя попадна в краката на Сашо Тонев, който стреля незабавно в опразнената врата, но шутът му бе избит от голлинията от Кулибали. Само 120 секунди по-късно защитата на гостите изпусна Манолов, който навлезе в наказателното поле и с хубав удар по земя в обратния ъгъл направи безпомощен Денчев.

В 17-ата минута бранителят на Сливен Янев получи директен червен картон, тъй като извърши нарушение срещу Георгиев като последен в отбраната. В 35-ата минута защитникът на Сливен Ковачев се опита да върне една топка към вратаря си, но тя попадна на главата на Манолов, който не успя да вкара от няколко метра.

Така дойде 47-ата минута на първата част, когато Георгиев от тима на домакините остана непокрит в полето на гостите и с хубав удар по земя в близкия ъгъл направи 2:0 за Черно море. Това бе и последното интересно положение за първото полувреме, след което реферът Костадинов даде неговия край.

Втората част започна с натиск на домакините, които излязоха с нагласата да забавляват варненската публика. В 49-ата минута Какалов бе изведен на удобна позиция, но шутът му бе спасен от Денчев. В 54-ата обаче стражът на Сливен бе безпомощен, след като Ели Маркес качи топката на главата на Манолов, който не сбърка отблизо, правейки преднината на „моряците” класическа.

В 68-ата минута влезлият като резерва в състава на гостите Деян Христов, засече с глава едно центриране отдясно, но кълбото бе изчистено от голлинията от Кулибали. В 76-ата минута „моряците” окупираха полето на гостите, Манолов подаде към Борносузов, който със страхотен шут от дъгата на наказателното поле направи резултата 4:0.

Само 180 секунди след това Какалов създаде суматоха в отбраната на Сливен, а ударът му с глава срещна напречната греда. Това бе и последното по-опасно положение в мача и така Черно море победи Сливен с 4:0 като домакин.

н с 4:0 като домакин.