Черно море повлече още по-силно Сливен към дъното (видео)

"Моряците" биха с 3:1 като гости в равностоен мач, но с повече опит

Черно море победи с 3:1 Сливен като гост и повлече домакините още по-силно към „Б“ група. Макар че мачът бе равностоен и на моменти със сериозен превес за отбора на Йордан Лечков, си пролича липсата на опит в единия тим. Едната единадесеторка знаеше какво прави на терена и използва максимално добре своите възможности, докато другата разчиташе повече на моментния импулс, който да ги изведе до победата. Така на терена се сблъскаха два различни състава, в които краят при неопитната игра на Сливен, бе сякаш предизвестен.

Домакините поведоха с гол на Марчев в 21-ата минута, но с попадения на Дончо Атанасов секунди по-късно и два на капитана Георги Илиев през второто полувреме „моряците“ изпълниха целта си под Карандила.

Мачът започна със силен натиск на Сливен. Домакините нямаха друг избор освен атаката в този мач и се втурнаха от самото начало.  В първите 10 минути „воеводите“ пропуснаха няколко чисти възможности за гол.

Черно море отговори чак в 18-ата минута, когато Дончо Атанасов стреля от чиста позиция, но Цирков самоотвержено успя да постави себе си на пътя на топката.

В 21-ата минута обаче 2000 зрители на стадион „Хаджи Димитър“ избухнаха. След грешка в защитата на гостите Марчев бе изведен от Илич сам срещу Петър Денчев и с удар ниско под плонжа на вратаря откри резултата.

Докато всички в Сливен ликуваха обаче „моряците“ изравниха съвсем ненадейно в ответната атака Дончо Атанасов стреля от 20 метра с премерен удар в долния десен ъгъл и след не добрата намеса на Караманов изравни.

До края на първата част събитията на терена се поуспокоиха, но и двата тима имаха по още една възможност за попадение.

През второто полувреме мачът започна равностойно. Малко след като Ахмед Ахмед даде началото на вторите 45 минути срещата изведнъж пак се изнерви и бяха показани само за няколко минути четири жълти картона, което се отрази на играта. Така в 68-ата минута, без игрова ситуация и грешка в защитата на Сливен, бе отправен силен удар Караманов, който изби, но намиращият се наблизо капитан Георги Илиев прехвърли с глава вратаря на домакините.

До края на мача "воеводите" се опитаха да изравнят някакси. Домакините пробваха центриране след центриране в наказателното поле на Петър Денчев. Атаките обаче оголиха много сериозно защитата и така Черно море имаше няколко много добри възможности за гол. В 89-ата минута и това се случи. При бърза контра Ратников проби отдясно и подаде към Георги Илиев, който не сгреши.

Така Черно море успя да си тръгне с три точки в един равностоен мач, а Сливен, който игра не лошо продължава устрема към „Б“ групите.