3. Черно море и Ботев (Пд) зарадваха с игра, но не си вкараха

Черно море и Ботев (Пд) зарадваха с игра, но не си вкараха

Иван Цветков направи пропуска на сезона при 0:0 на "Тича"

Черно море и Ботев (Пд) завършиха 0:0 на "Тича", но крайният резултат лъже за качеството на мача. Във Варна феновете видяха качествен футбол с много голови положения, но куп пропуски попречиха на двата тима да отбележат гол.

Преди мача Черно море беше в серия от 8 поредни мача над Ботев (Пд), но сега „канарите” дойдоха с 400 души агитка от Пловдив и далеч по-големи надежди за успех на „Тича”.

Ботев пък беше вкарал гол във всеки от досегашните си 4 мача от началото на шампионата.

След серия корнери за Ботев в началото, Черно море отне топката и Паломино бе фаулиран пред наказателното поле. Така още в 5-ата минута Ангел Рахов получи жълт картон.

Ударите бяха малко, но първо Камазола, а после и Божилов стреляха, ала без да намерят очертанията на вратата.

Първото чисто положение за Ботев дойде след статично положение в 21-ата минута. Вандер Виера центрира, Иван Цветков изскочи сам на малкия пеналт и стреля без подготовка, но прати право в тялото на вратаря Китанов.

Статичните положения бяха жокер за Черно море в хода на целия мач. Миро Манолов се извиси и засече центриране на Георги Илиев, но в аут.

Сашо Александров стреля по земя в ръцете на Шеткус, а Паломино изпусна най-чистото положение през първата част.

5 минути преди почивката Георги Илиев изведе венецуелецът сам срещу вратаря, но ударът на Пантерата бе спасен с крак от Китанов.

Двамата треньори направиха по една смяна на полувремето, а вълнуващите събития на терена не стихнаха, но гол така и не падаше.

Мариян Огнянов изведе резервата Костадин Дяков зад защитата на Черно море, но Китанов съобразително излезе и изчисти.

Иван Цветков добре финтира в 58-ата минута, но Сашо Александров изби удара му с тяло.

Християн Попов шутира много силно от 30-ина метра и Шеткус си отдъхна да види как топката мина малко над горната греда.

20 минути преди края Мариян Огнянов успя да вкара гол, но той правилно бе отменен поради засада.

В края и двата тима търсеха трите точки.

Дончо Атанасов стреля над вратата, а удар на Сашо Александров по диагонала бе избит с шпагат от Енрике.

Ботев (Пд) имаше своя голям шанс да си тръгне с 3 точки в 85-ата минута, но Иван Цветков направи непростим пропуск. Неделев пусна успоредно на голлинията, кълбото стигна до Цветков на линията на малкия пеналт, ала той не намери мрежата, а стреля в крак на съперник.

Манолов бе оставен чисто сам на 10 метра, но с глава прати в аут, а в продължението Попов мощно стреля над целта.

В таблицата Ботев (Пд) е трети с 10 точки, а Черно море е 10-ти с 5.

Септември (София) в топ 50 на престижна класация на

Столичани са №1 у нас по подписани договори с млади футболисти.

Треньорът на Берое щастлив, че предпочел България пред Боливия

Треньорът на Берое Хосу Урибе се радва, че е избрал България пред Боливия „Трябваше да отида в чужбина да тренирам много по-рано“

Звезда на ЦСКА аут до Нова година?

Нападателят на ЦСКА Аарон Исека има разстежение на връзките след дербито с Левски

Валентин Илиев на дузпата

Наставникът на ЦСКА 1948 Валентин Илиев бе заложен на дузпата след домакинската загуба от Арда с 1:2