3. Чавдар (Етрополе) удари лидера Славия при юношите младша възраст

Чавдар (Етрополе) удари лидера Славия при юношите младша възраст

Мениджъри от Англия и Испания гледат момчетата на Пламен Николов

В дербито на столично първенство, юноши младша Б, родени 94, между лидера Славия и Чавдар (Етрополе) момчетата от школата на Христо Стоичков спечелиха категорично с 2:0, като това беше най-малкият резултат, с който лидерите от Славия си тръгнаха от стадиона в Правец, където се игра срещата, предаде репортер на Novsport.com. Юношите направиха такъв мач, че мъжете могат само да им завидят.

През първото полувреме играта беше равностойна, като лек превес с ударите към вратите и чистите голови положения имаха „белите” момчета. Само блестящите намеси на вратаря Дончо Николов запазиха вратата на етрополци суха след удари на Ковачев, Димитров и Петров. Футболистите на Чавдар също имаха своите възможности, но удари на Ибришимов, Атанасов и Гераков бяха спасени от вратаря Ковачев.

През второто полувреме треньорът на Чавдар (Етрополе), плевенската легенда на футбола Пламен Николов, смени тактиката като насити средната зона на игрището с повече футболисти и изтегли в предни позиции чрез контраатака Атанасов и Ибришимов. Тази тактика даде много добър резултат и убийствените контри на Чавдар буквално съсипаха „бялата” защита. След атака отляво, започната от Цветелин Цаковски, „червените” от Етрополе разцъкаха топката, тя беше пусната към Гераков, който нахлу в наказателното поле и с отмерен удар в долния ляв ъгъл направи 1:0. След 10-ина минути мощен след пробив отдясно на атаката, осъществен от Ибришимов, последва центриране в наказателното поле, където на скорост отляво се включи Драгомир Атанасов и нападателят с отмерен удар увеличи на 2:0. До края на мача Атанасов уцели гредата, а вратарят на „белите” Ковачев имаше чудесни прояви и запази този резултат.

От началото на пролетния дял на шампионата отборът на Чавдар няма загуба, а също така няма и допуснат гол в своята врата.

Ето какво сподели специално за Novsport.com треньорът на Чавдар Пламен Николов: „Много се радвам, че победихме, защото Славия са най-добрият отбор. Целта е обиграване на млади футболисти и да подхранване на мъжкия отбор.”

На въпрос на нашия репортер Иван Апостолов дали Чавдар има шансове за първото място, Николов отговори: „Много късно събрахме отбора, няма една година, сигурно 7-8 месеца, нямаме шансове и ще се борим за тройката.”

Той съобщи, че на етрополци им предстоят участия на турнири в Англия и Испания, но се уточнява кои формации ще заминат за Западна Европа. „Иначе в Барселона ще пътуваме със сигурност”, каза Николов.

Треньорът, който е избиран за футболист номер 1 на България за 1984 г. и има 55 мача за националния отбор, разкри, че играчи на Чавдар са наблюдавани от различни мениджъри. Той не пожела да каже конкретните отбори, но обяви, че съгледвачите идват от Англия и Испания.

ЦСКА няма право на грешка срещу Ботев Враца

ЦСКА приема Ботев Враца в мач от 13-ия кръг на еfbet Лига

Лудогорец преследва първа победа в Лига Европа

"Орлите" гостуват на Андерлехт

Крумовград преподписа със защитник до 2027-ма

Лукас Сантана парафира нов контракт с клуба, тъй като досегашният изтичаше догодина

Димитър Палазов: Червеният картон беше повратният момент

"Засега обстановката е нормална. Все още всичко е наред", заяви той

Йовичевич: Със сигурност ще бъде тежък мач

"В 90 минути всичко е възможно", заяви треньорът на Лудогорец

Киров: Не съм се колебал за Спартак Варна

Специалистът започна с победа ръководството си на "соколите"

България U15 загуби от Исландия в последния мач от турнира на УЕФА в Бояна (ВИДЕО)

"Лъвчетата" ни отстъпиха с 0:2

Янаки Милев на четвъртфинал в Италия

Националът на България за Купа "Дейвис" победи Федерико Агилар (Уругвай) с 6:3, 6:4 за час и 44 минути

Спартак Вн матира Локо Пловдив с късен гол и влезе в топ 4 (ВИДЕО)