Ботев смачка Берое в Битката за Тракия, Бароан с хеттрик (ВИДЕО)

Ботев Пловдив триумфира в Битката за Тракия след успех с 4:1 срещу Берое в дербито от 12-ия кръг на efbet Лига. Големият герой за „канарчетата“ е Антоан Бароан, който реализира хеттрик. Едно попадение добави Ивелин Попов, докато за Берое точен бе резервата Джани Политано.

Домакините влязоха по-добре в мача и имаха първата голова възможност. В 4-тата минута Фаустас Степонавичус проби през центъра и стреля опасно по земя. Топката се търкулна опасно близо покрай левия страничен стълб на вратата, пазена от Хуан Пабло Лунгарсо.

Четвърт час след началото ситуацията на терена се изнерви и главният съдия Ивелин Занев имаше много работа. Нарушение в близост до наказателното поле на старозагорци отприщи гневни реакция. Вследствие бяха показани пет жълти картона за кратък период от време. Официално предупредени бяха Франко Минго, Ивелин Попов, Тиаго Сейхас, Хуан Лунгарсо и Енцо Еспиноса.

Ивелин Попов изпълни директно свободния удар – право в стената. Атакуващият футболист на „канарчетата“ претендира за игра с ръка и дузпа, но такава нямаше.

В 18-ата минута Берое стигна до първото си чисто положение. Жорди Говеа центрира отляво. Вини Трибуле беше изпуснат от защитниците на домакините. Той отправи удар с глава, но прати топката покрай вратата.

В средата на първата част Ботев Пловдив нанесе първия точен удар. Той дойде след центриране в дълбочина на Константинос Балогианис. Фаустас стреля с глава, но право в ръцете на Лунгарсо.

Малко след това Трибуле направи непростим пропуск. При бърза контраатака футболист на Берое опита остро центриране по земя. След рикошет в крака на защитник топката се отправи към мрежата на „канарчетата“. Със сетни усилия Кайзер съумя да я отклони. Топката обаче попадна в Трибуле, който не съумя да вкара. Като че ли неговият съотборник Леандро Годой блокира удара.

В 33-тата минута Ботев Пловдив получи правото да изпълни дузпа. Джеймс Ето‘о потърси Антоан Бароан в наказателното поле. Той беше повален на земята от Божидар Пенчев и Ивелин Занев посочи бялата точка. Капитанът на Берое в действителност не успя да играе с топката и беше надигран в ситуацията от перфектно позициониралия се Бароан. Наказателният удар изпълни именно потърпевшият. Футболистът с №11 прати Лунгарсо в противоположния ъгъл и изведе Ботев напред в резултата.

В 41-вата минута Самюел Акере избяга от защитата на Берое. Той нахлу в наказателното поле и беше на чиста позиция, но се забави твърде дълго и беше блокиран от защитник.

В самия край на първата част гредата спаси домакините. Те оставиха свободно пространство на Леандро Годой, който се възползва. Деветката на старозагорци стреля с десния крак, но право в страничната греда.

Втората част започна страхотно за Ботев Пловдив, който удвои преднината си след приказен гол на Антоан Бароан. Това се случи в 47-ата минута. Нападателят се беше върнал в по-задна позиция, за да играе с топката. Той овладя, завъртя се и стреля с левия крак. Лунгарсо не беше готов да реагира и топката влетя в мрежата зад гърба му.

В 52-рата минута току-що появилият се в игра от резервната скамейка Джани Политино и Вини Трибуле комбинираха с двойни подавания. Вторият опита удар от трудно положение на тялото. Кайзер направи правилна преценка и остави топката да излезе в аут.

Десет минути по-късно Берое остана с човек по-малко. С директен червен картон беше изгонен вратарят на гостите Хуан Лунгарсо. Бароан отново избяга от защитата на старозагорци и се озова сам срещу него. Лунгарсо напусна наказателното си поле и боксира топката. Тя срещна главата на Антоан Бароан и излезе в аут. Тъй като вратарят игра с ръце извън наказателното си поле, Ивелин Занев беше извикан да преразгледа с ВАР ситуацията. Главният съдия беше категоричен и изгони Лунгарсо. Хосе Ачиари беше принуден да извади полеви играч, в случая Франко Рамос, за да вкара в игра резервния страж Родриго Ачинели.

От зле стана по-зле за Берое. Реда Рабей изпълни свободния удар, като топката беше заложена в дъгата на наказателното поле. Той стреля директно, а Енцо Ойос отклони с ръка. Ивелин Занев имаше перфектна видимост към ситуацията и моментално отсъди дузпа. Бароан отново застана зад топката и преодоля Ачинели, оформяйки своя хеттрик в мача.

Четвърт час преди изтичането на редовното време Берое пропусна да вкара почетен гол. Джани Политино получи отдясно и навлезе в наказателното поле. Неговият удар обаче излезе в аут.

В 82-рата минута Уме Емануел се откъсна зад защитата на Берое и излезе сам срещу Ачинели, но стреля в аут.

Три минути по-късно гостите най-сетне върнаха един гол. Майк Севайос отне топката и комбинира с Джани Политино, който преодоля Кайзер. Вратарят не беше далеч от това да спаси. В крайна сметка топката навести мрежата му.

Секунди по-късно Ботев Пловдив наниза четвърти гол. Ивелин Попов получи около централната линия и тръгна на дрибъл към противниковото наказателното поле. След като никой не го пресрещна Попето отправи удар от дъгата. Получи се лек рикошет в крака на защитник и топката влетя в долния ляв ъгъл на вратата на Ачинели.

В последната минута от редовното време резервният страж на Берое направи страхотно спасяване след фалцово изпълнение на Лъчезар Балтанов.

Състави:

Ботев Пд: 92. Даниел Кайзер, 5. Йонас Там, 10. Ивелин Попов – К, 11. Антоан Бароан, 14. Фаустас Степонавичус, 15. Джеймс Етоо, 16. Самюел Акере, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Калдерон, 21. Точукву Ннади, 38. Константинос Балогианис

Резерви: 77. Стефан Смъркалев, 9. Мартин Секулич, 17. Николай Минков, 22. Реда Рабей, 28. Янис Карабельов, 30. Лъчезар Балтанов, 31. Уме Емануел, 79. Атанас Чернев, 88. Красиан Колев

Треньор: Душан Керкез

Берое: 1. Хуан Пабло Лунгарсо, 2. Густаво Каскардо, 17. Едуин Ласо, 3. Франко Рамос, 15. Енцо Еспиноса, 21. Тиаго Сейхас, 10. Енцо Ойос, 8. Божидар Пенчев, 91. Вини Трибуле, 9. Леандро Годой, 6. Жорди Говеа

Резерви: 23. Родриго Ачинели, 4. Франческо Селест, 11. Джани Франциско Политино, 14. Викторио Вълков, 18. Деян Иванов, 19. Васил Василев, 24. Стефан Гаврилов, 98. Бруно Ривас, 99. Марк Севайос

Керкез: За някои от нашите играчи това бе най-големият мач в кариерата им

"Страдахме, защото знаехме, че те са по-добрият отбор", заяви треньорът на победителите