3. Ботев разсипа неадекватен Локо (ГО) (+ВИДЕО)

Ботев разсипа неадекватен Локо (ГО) (+ВИДЕО)

Жоао Пауло блести с хеттрик на „Коматево”

Ботев (Пловдив) разби 4:0 Локомотив (Горна Оряховица) и постигна третата си поредна домакинска победа, а Жоао Пауло реализира хеттрик срещу тима, който все още е без успех в елита. От хаотичната защита на гостите се възползва и Серкан Юсеин.

Канарчетата не допуснаха гол във вратата си за първи път след 19 мача за първенство. За последно те запазиха мрежата си суха при 1:0 над Локо Пд на 20 февруари 2016 г.

Локо (ГО) трябваше да остане с човек по-малко още в 6-ата минута, когато Кавдански бе принуден да фаулира нахлуващия сам с топката Серкан Юсеин, но реферът Петър Доровски му извади само жълт картон.

Надмощието на Ботев даде резултат в 22-ата минута, когато с един от марковите си пасове Тодор Неделев изведе Жоао Пауло, а бразилецът избегна капана за засада. Той излезе сам срещу вратаря и с хладнокръвен удар по диагонала прати в мрежата, отбелязвайки третото си попадение от началото на сезона. Голът бе под №400 във вратата на горнооряховци в историята на участието им в елита.

Любопитният отбор на Локо (ГО), който търсеше първата си победа в елита, действаше на контраатаки, но рядко излизаше на изгодни позиции. Треньорът Ангел Червенков дори бе принуден да извършва смяна още в 31-ата минута, когато удареният по-рано Красен Трифонов напусна вследствие на ритник от Меледже.

Минута по-късно горнооряховци получиха втори гол. Те отново забравиха за Жоао Пауло, който отново се измъкна от защитата им и с удар в близкия ъгъл покачи.

Тодор Неделев можеше да реши всичко в 36-ата минута, когато финтира Керчев и с мощен удар нацели напречната греда, а три минути по-късно Иван Стоянов получи шпалир от отбраната на гостите, но Банков се намеси решително.

Мигът на Локо (Горна Оряховица) дойде малко преди почивката, когато Матиа Курьор получи на тепсия пред вратата, но Георги Георгиев парира и запази аванса от два гола на „канарчетата” до почивката.

Жоао Пауло и Тодор Недлев продължиха да тормозят неадекватната защита на гостите и след почивката. Третият гол падна чак в 60-ата минута. Безобразието на гостите достигна своя апогей, след като вратарят Банков хвърли към Христов, който обаче изгуби топката от Серкан пред наказателното поле. Халфът на Ботев с премерен удар под плонжа на Банков направи 3:0 и отбеляза втория си гол този сезон.

А Мартин Кавдански, който трябваше да бъде изгонен още в 6-ата минута за нарушение като последен в защитата, спирайки голова атака, получи втория си жълт картон в 62-ата минута, когато фаулира грубо голмайстора Жоао Пауло.

Последният оформи своя хеттрик в 69-ата минута, когато отново беше изведен, със спринтовите качества си освободи пространство и технично преодоля Банков за крайното 4:0.

Така, Ботев спази традицията да побеждава у дома след загуба и дръпна до 8-ото място с 10 точки, колкото имат Лудогорец, ЦСКА-София, Черно море и Верея.

Локо остана последен с 2 точки, регистрирайки четвъртата си поредна загуба.

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза