Ботев победи Пирин (Благоевград) с 1:0 в „А” група

Ботев победи Пирин (Благоевград) с 1:0 в среща от 13-ия кръг на „А” група. Срещата се игра на стадион „Христо Ботев” пред 2 500 зрители, а единственото попадение в мача бе дело на Кабу в 86-ата минута, предаде репортер на "Нов Спорт".

Ботев победи Пирин (Благоевград) с 1:0 в среща от 13-ия кръг на „А” група. Срещата се игра на стадион „Христо Ботев” пред 2 500 зрители, а единственото попадение в мача бе дело на Кабу в 86-ата минута, предаде репортер на "Нов Спорт".
През първата част Ботев доминираше на терена, като с пропуски се отличиха Саидходжа и Кръстев. В 5-ата минута Караджинов от добра позиция не успя да уцели целта. В 24-ата след отлично центриране на Минев, Кръстев стреля с глава, но топката мина над напречната греда на Иваников. След невероятно разбъркване пред вратата на гостите, Караджинов бе изпреварен от Дафков и резултатът остана непроменен. Втората част започна с много брак в действията и на двата тима. В 74-ата минута Саидходжа подаде технично към Тимонов, той овладява добре топката и стреля по диагонала, но ударът му мина на сантиметри от десния страничен стълб на Иваников. Попадение във вратата на гостите от Благоевград най-после падна в 86-ата минута на срещата. Апостол Попов направи отлично двойно подаване с дебютанта Васил Кочев, след което топката попадна в Кабу и той откри резултата. До края не се случи нищо интересно и Ботев записа 3 точки в актива си.