3. Ботев (Пд) разби с 5:1 Септември

Ботев (Пд) разби с 5:1 Септември

Силен мач за Реда и дебютен гол на Монир

Ботев (Пловдив) разгроми с 5:1 столичния Септември в контролна среща. Двубоят се игра на централния терен на "Футболен комплекс Ботев 1912".

Над всички в "жълто-черния" тим бе Реда Рабей, който изигра много силен мач. Дебютен гол за пловдивчани вкара роденият през 2005 година Монир Ал Бадарин. Футболистите на Ботев излязоха на терена с фланелки, посветени на Кауза Колежа.

Първата част по нищо не предвещаваше разгромния резултат. Още във втората минута Мохамед Брахими проби отдясно и подаде към Реда Рабей, който от непосредствена близост стреля в аут.

В следващите минути двата тима си размениха по един удар, а в 17-ата минута гостите откриха резултата. Атанас Кабов отправи добре насочен удар от средна дистанция, разписвайки се за 0:1.

Преднината на гостите бе факт само пет минути, след като в 22-ата минута "канарчетата" изравниха. Па Конате получи извеждащ пас от Реда Рабей и центрира към наказателното поле. Маркиньос засече, вратарят отрази първия удар, но при добавката нападателят изравни - 1:1.

Три минути по-късно играч на гостите бе изпуснат след центриране от фаул и от чиста позиция стреля право в Георги Аргилашки. До края на първата част липсваха чистите голови положения.

След почивката доминацията на пловдивчани бе тотална. В 47-ата минута Генев стреля неточно с глава, а в 55-ата минута ботевистите получиха дузпа, която бе превърната в гол от Маркиньос - 2:1.

В 66-ата минута Джеймс Етоо центрира към Реда Рабей, който овладя и на свой ред прати топката към наказателното поле. В него бранител се опита да изчисти, но вкара топката в собствената си врата - 3:1. Последваха два опасни удара на Минков и Генев, които минаха в непосредствена близост до вратата на гостите.

В 84-ата минута Реда Рабей пусна отличен пас към Филип Филипов, който отблизо се разписа за 4:1. Крайният резултат бе фиксиран 2 минути по-късно, когато Николай Минков проби отдясно и центрира към Монир Ал Бадарин, който отблизо с глава вкара дебютния си гол.

Николай Киров определи групата на Спартак Вн за дебюта си

Новият старши треньор на Спартак Варна Николай Киров определи групата за своя дебют срещу Локомотив Пловдив

Треньорът на младежкия ЦСКА скочи на съдиите

Старши треньорът на отбора на ЦСКА, който участва в Младежката лига на УЕФА, Румен Трифонов похвали играчите си за представянето им в първия двубой с Генк от втория кръг на надпреварата

Синът на Любо Пенев в немилост в Локо Пд

Сред избраниците на новия старши треньор на "смърфовете" Христо Златински не попадна синът на Любослав Пенев - Николас

Български национали играли комар преди резила в Белфаст?

Нашите загубиха с 0:5 в Лигата на нациите

ЦСКА с два червени картона и драматична загуба в младежката Шампионска лига

ЦСКА дебютира в Младежката Лига на УЕФА с поражение, след като загуби от белгийския гранд Генк с 1:3