3. Ботев (Пд) измина целия път от ада до рая и се завърна в А група (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ботев (Пд) измина целия път от ада до рая и се завърна в А група (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Канарите" не оставиха шанс на Спортист (Своге) и победиха с 2:0 в баража

Ботев Пловдив се завърна в елита на българския футбол. В баража за влизане в А група „канарчетата” не оставиха шанс на Спортист (Своге) и победиха с 2:0. Ангел Рахов и Александър Александров – Кривия отбелязаха попаденията за Ботев още през първата част на стадион „Славия” в София, а над 4 500 верни фенове от Пловдив подкрепиха своя любим отбор в столичния квартал „Овча купел”.

Ботев напълно заслужи завръщането си в А група като надигра съперника във всички компоненти. Така пловдивския клуб се завърна в елита за първи път от сезон 2009/10, когато през пролетта на 2010 той беше изваден от елита. Сега Ботев премина всички кръгове на ада и измина пътя от В група до елита, където ще се състезава през сезон 2012/13.

На стадион „Славия” Ботев (Пд) даде индикации за огромното си желание за победа още в началните минути. Подкрепяни мощно от агитката си в сектор „В” „канарите” натикаха съперника в неговата половина веднага след първия съдийски сигнал.

Димо Атанасов и Ангел Рахов пробваха с далечни удари, но не намериха целта. После пак Рахов засече с глава в ръцете на вратаря Годжев, а Тодоров от Спортист направи неуспешен опит за задна ножица пред другата врата.

Агитката на Ботев беше взривена от радост в 21-ата минута. Много активният Ангел Рахов намери от въздуха една топка и с бомбен изстрел пред дъгата на наказателното поле намери неспасяемо долния ляв ъгъл на вратата – 1:0 за Ботев и луда радост за „жълто-черните” фенове.

И след гола по-добрата игра на „канарчетата” продължи. Капитанът Александър Александров можеше да вкара от над 30 метра, но топовният му шут беше избит с вещина от вратаря на Спортист. В 29-ата минута Кривия пробва и от пряк свободен удар, но Гуджев пак беше на висота и лови.

Звездният момент на Кривия дойде в 42-ата минута, когато той предреши баража в полза на Ботев. Христо Иванов лови едно центриране от корнер пред собствената му врата и даде перфектен пас за Петър Атанасов вляво, двама бранители тръгнаха да го покрият и забравиха за Сашо Александров, който получи сам срещу вратаря и разстреля Годжев за 2:0 в 42-ата минута.

Спортист имаше един шанс в края на полувремето, но топката профуча встрани при един удар на Симеон Атанасов и на почивката Ботев се оттегли със солиден аванс, но по-важното беше, че сякаш сломи съперника още през първата част.

През второто полувреме играчите на Костадин Видолов успокоиха играта и спокойно изчакваха края на мача, докато „бултрасите” подгряваха с радостни песни преди официалното завръщане на техния тим в елита.

Симеон Атанасов можеше да върне интригата, ала нападателят на Спортист стреля над вратата на Христо Иванов в 50-ата минута. Димо Атанасов имаше шанс да направи резултата класически, но от малък ъгъл стреля в аут.

Ботев си остана по-добрия отбор и в края. Кривия изпълни чудесно пряк свободен удар от 30 метра над стената, но Гуджев се разтегна и спаси. Секунди по-късно Петър Атанасов намери Димо Атанасов, който с глава изпусна от чиста позиция.

В самия край резервата Николай Манчев остана в стрелкова позиция, но прати високо над вратата.

След само минута продължение реферът Стефан Спасов наду свирката за край на мача, а играчи, фенове и ръководители на Ботев (Пд) започнаха своите празненства след спечелената промоция в А група!

ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА, ОБСТАНОВКАТА ОКОЛО СТАДИОНА И РАДОСТТА НА БОТЕВ ВИЖТЕ ТУК!!!

Звезда на ЦСКА аут до Нова година?

Нападателят на ЦСКА Аарон Исека има разстежение на връзките след дербито с Левски

Валентин Илиев на дузпата

Наставникът на ЦСКА 1948 Валентин Илиев бе заложен на дузпата след домакинската загуба от Арда с 1:2

Генчев иска двама защитници

Треньорът на Левски Станислав Генчев ще иска през зимата да бъдат привлечени поне двама защитници

Николай Киров определи групата на Спартак Вн за дебюта си

Новият старши треньор на Спартак Варна Николай Киров определи групата за своя дебют срещу Локомотив Пловдив

Треньорът на младежкия ЦСКА скочи на съдиите

Старши треньорът на отбора на ЦСКА, който участва в Младежката лига на УЕФА, Румен Трифонов похвали играчите си за представянето им в първия двубой с Генк от втория кръг на надпреварата

Синът на Любо Пенев в немилост в Локо Пд

Сред избраниците на новия старши треньор на "смърфовете" Христо Златински не попадна синът на Любослав Пенев - Николас

Български национали играли комар преди резила в Белфаст?

Нашите загубиха с 0:5 в Лигата на нациите

ЦСКА с два червени картона и драматична загуба в младежката Шампионска лига

ЦСКА дебютира в Младежката Лига на УЕФА с поражение, след като загуби от белгийския гранд Генк с 1:3