3. Бодуров с най-много мачове през годината

Бодуров с най-много мачове през годината

Съотборник на защитника в ЦСКА го следва

Николай Бодуров е записал 4192 игрови минути през 2018 година. Защитникът на ЦСКА има 47 участия през изминалите 12 месеца, като в 46 от тях е бил титуляр и не е пропуснал нито минута. Бодуров се включи само веднъж като резерва – в шампионатен мач през пролетта.

Бодуров има 32 срещи в Първа лига, от които 13 от миналия сезон и 19 през есента. Бранителят игра неизменно във всички 8 мача на националния ни тим през годината – 2 контроли през пролетта и 6-те сблъсъка в Лигата на нациите през есента.

Именно с екипа на България Бодуров вкара и единствения си гол през 2018-а – донесе победата над Казахстан (2:1) в контрола. Тогава защитникът се разписа с глава в добавеното време. За ЦСКА 32-годишният играч записа още 4 участия за Купата на България (по 2 през пролетта и есента) и 3 в Лига Европа. Бодуров щеше да достигне кота 50 през 2018-а, ако не беше получил единствения си червен картон през годината. Това стана факт в извънигрова обстановка на реванша в Рига. След края на срещата Бодуров участва в меле и отнесе 3 срещи наказание от УЕФА. Това беше първият му червен картон от 5 години насам. Предишното му изгонване датира от октомври 2013 година – с екипа на Литекс при успеха с 4:2 над Лудогорец в Разград.

Извън червения картон в Рига, Бодуров имаше сравнително добра дисциплина на терена, като получи санкции 12 пъти – 9 жълти картона в шампионата и по 1 за купата, в Лига Европа и с националния отбор. Или средно по един картон на всеки 4 мача, което не е лош показател за агресивен централен защитник, какъвто е той.

Любопитното е, че българинът с най-много игрови минути през 2018 година след Бодуров е неговият съотборник в ЦСКА и в представителния тим на страната – Божидар Чорбаджийски (4005).

Повече от 14 000 зрители ще подкрепят националния отбор тази вечер

Повече от 14 000 билета са продадени до този момент за мача между България и Люксембург от Лигата на нациите

Пирин без двама в Берковица

Пирин Благоевград гостува на третодивизионния Ком Берковица в двубой от първия кръг на Sesame купа на България