3. Бижутера смълча Стара Загора, Левски би Берое с 2:1 в дебюта на Николай Костов (видео)

Йовов вкара и двата гола след асистенции на Младенов, Златинов реализира за заралии

Новият треньор на Левски – Николай Костов, започна с победа начело на „сините”, след като тази вечер тимът му се наложи с 2:1 над състава на Берое. Срещата се игра на градския стадион в Стара Загора пред около 10 хиляди зрители и бе от програмата на 13-ия кръг на родната „А” група.

Това бе първа победа за „сините” като гости след три поредни загубени визити. И двата гола в мача пък бяха дело на Христо Йовов, като и двата дойдоха след асистенции на Даниел Младенов. Голът за домакините пък вкара Златинов в 89-ата минута.

Още с идването си на "Герена", Костов пък загатна, че ще прави сериозни промени в тима, като днес "сините" смениха тактиката от последните години 4-2-3-1, на 4-1-4-1.

Двубоят започна с натиск на столичани и опит за удар от воле на Гаджев, който обаче премина покрай вратата на беройци. В 11-ата минута пък, Тасевски намери Младенов на границата на пеналта, крилото стреля, но също като Гаджев, крайно неточно.

Последваха удари на Йовов и Гаджев от дистанция, които обаче бяха блокирани от бранители на домакините. Постепенно, заралии успяха да спрат устрема на „сините” и да изнесат играта в по-предни позиции.

В 32-ата минута обаче, Даниел Младенов открадна топката на границата на наказателното поле след грешка на Ямуков и Зафиров, навлезе в пеналта и подаде надясно за непокрития Йовов, който със силен удар заби топката в горния ляв ъгъл - 1:0 за Левски.

До края на полувремето се запомни единствено един неточен удар на Слави Жеков, но нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за столичани.

Втората част започна много равностойно, като в началото играта се водеше в центъра на терена, където двата тима показваха сериозен брак в действията си и правеха редица грешни подавания. В 51-ата минута Дзаферович можеше да изравни, след като засече с глава центриране от корнер, но топката попадна право в ръцете на Пламен Илиев.

Така дойде 61-ата минута, когато Тасевски намери Гаджев на десния фланг, халфът центрира в пеналта, където Младенов опита да стреля, кълбото стигна до Йовов, който от непосредствена близост удвои преднината на "сините".

След това попадение гостите се поприбраха в половината си и зачакаха възможностите си на контраатака. В 65-ата минута Абушев опита късмета си от далечна дистанция, но ударът му бе много слаб и не затрудни стража на столичани.

В последните 10 минути на двубоя домакините натиснаха и в 80-ата минута Златинов получи в пеналта и шутира с левия крак, кълбото се отби в крака на Милиев и Божанов можеше да се разпише, но бранител на Левски го изпревари и му отне топката.

В края на мача, в 89-ата минута, след центриране от корнер, Зафиров опита удар с десния крак, топката стигна до Златинов, който от няколко метра с левия крак намалява резултата.

До края на двубоя домакините се втурнаха в яростни атаки, но не можаха да вкарат нов гол и така загубиха срещата с 1:2.

Новият шеф на Спартак Варна пред NS за бъдещето на клуба

Новият изпълнителен директор на Спартак Варна Иван Кирилов обяви двете си приоритетни цели

Венци Стефанов за Загорчич: Да отида с букет цветя?

Президентът на Славия обясни идеологията на клуба

Черно море играе контрола без Илиан Илиев

Спарингът ще бъде воден от Веселин Бранимиров

Камара с контузия след мача на Лудогорец с Локомотив (Пловдив)

Офанзивният халф влезе в лазарета

Кишишев хвали Илиан Илиев за работата му в националния

Бившият защитник чака две победи срещу Люксембург и Северна Ирландия

Напрежение в Спартак Вн заради забавени заплати

Член на УС на клуба лично е обещал на футболистите, че в четвъртък всичко ще им бъде платено и занапред плащанията ще са редовни

Паро за ЦСКА: Няма как със случайни играчи да създадеш голям отбор