Безмилостен Левски размаза Арда на "Герена"(ВИДЕО)

"Сините" вкараха цели четири гола на противника си

Левски се наложи повече по убедително над Арда с 4:0 на стадион „Георги Аспарухов“ в мач от 22-рия кръг на efbet Лига. Марин Петков даде аванс на "сините" с гол в 9-ата минута, а Патрик-Габриел Галчев удвои преднината на домакините след страхотно изпълнение от пряк свободен удар в 33-ата минута.

До края на първото полувреме Фабио Лима вкара дебютния си гол, за да покачи преднината на своя тим. "Сините" стартираха ударно и второто полувреме по начина, по който завършиха първото - с гол, който бе дело на Джавад ел Джемили в 50-ата минута. Арда пък остана с 10 души на терена в 52-рата минута, когато Милен Стоев получи директен червен картон.

След този успех Левски изпревари Локомотив Пловдив във временното класиране в efbet Лига, като се изкачи до 4-то място с 41 точки в актива си. Арда пък е на 8-мо място с 31 пункта.

Преди първия съдийски сигнал изпълнителният директор на Левски Даниел Боримиров награди Асими Фадига, който получи отличието за гол на годината за "сините" за 2023 година.

Левски започна по-активно в началните минути на двубоя. "Сините" разгърнаха по добър начин своя контраатака в 7-ата минута, като Марин Петков изведе Рикардиньо, който стреля от малък ъгъл, но ударът му бе блокиран.

Минута по-късно Фабио Лима тръгна на солов рейд по дясното крило, след което навлезе навътре и стреля с по-силния си ляв ъгъл към десния ъгъл, но Анатолий Господинов отрази.

Рикардиньо получи топката на дясното крило и комбинира с Марин Петков, който бе позициониран в наказателтото поле на Арда и с едно движение се справи с Принс Ебенезер. Крилото на "сините" стреля с левия си крак към долния ляв ъгъл на вратата, не оставяйки никакви шансове на Господинов да отрази, за да даде ранен аванс на Левски в 9-ата минута.

Джавад Ел Джемили навлезе чрез дрибъл в наказателното поле на Арда и шутира ниско по тревата в 15-ата минута, но Господинов нямаше никакъв да улови топката.

Арда пропиля златна възможност да изравни резултата в 17-ата минута, когато Станислав Иванов комбинира с Борис Тютюков, който се справи с Келиан ван дер Каап и излезе очи в очи с Пламен Андреев. Младият страж на "сините" обаче успя да отрази не достатъчно прецизния удар на новото попълнение на кърджалийци.

Левски удвои преднината си в 33-ата минута, когато "сините" получиха правото да изпълнят пряк свободен на около 25 метра спрямо голлинията на Арда. Патрик-Габриел Галчев се нае с изпълнението, стреля техничко в долния десен ъгъл на врата и с помощта на десния страничен стълб топката влезе в мрежата.

Станислав Иванов се възползва от грешка на Асен Митков в 37-ата минута и навлезе в наказателното поле на Левски, след което се справи с Кристиан Димитрови и излезе срещу Пламен Андреев. Стражът на "сините" успя да скъси ъгъла и да отрази.

Левски успя да вкара и трето попапедие преди края на първото полувреме. В 44-ата минута Асен Митков подаде на десния фланг към Фабио Лима. Бразилското крило на "сините" заложи топката на левия си крак и с удар от границата на наказателното поле прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Арда, реализирайки за 3:0.

"Сините" стартираха ударно и второто полувреме по начина, по който завършиха първото - с гол. В 50-ата минута Фабио Лима комбинира с Рикардиньо, който изведе Джавад ел Джемили. Халфът на Левски насочи с първото си докосване топката в долния ляв ъгъл на вратата, за да покачи аванса на своя тим на 4:0.

Арда остана с човек по-малко на терена в 52-рата минута, когато Милен Стоев влезе цинично в краката на Ел Джемили. Ивайло Стоянов не мисли дълго, за да вдигне червен картон на бранителя на гостите, като воденият от Александър Тунчев тим трябваше да доиграе срещата с 10 души на терена.

Рикардиньо излезе на чиста позиция в 62-рата минута и шутира от близко разстояние, но Анатолий Господинов показа добър рефлекс и отрази.

Джавад ел Джемили проби отляво, навлезе в наказателното поле и стреля от малък ъгъл в 67-ата минута. Стражът на Арда обаче успя да отрази.

Асими Фадига бе изведен зад гърба на отбраната на Арда в 84-ата минута, но Анатолий Господинов успя да навреме да скъси ъгъла и блокира изстрела на футболиста на Левски.

В третата минута на добавеното време Галчев центрира на втора греда за Илиян Стефанов, който стреля с глава, но Господинов отново се справи.

ЛЕВСКИ - АРДА 4:0
1:0 Марин Петков 10