3. Безидеен ЦСКА надигра с 1:0 украински слабак

Безидеен ЦСКА надигра с 1:0 украински слабак

„Червените“ спечелиха и втория си мач, но с нищо не показаха положителни промени

ЦСКА победи с 1:0 украинския Черноморец Одеса във втората си контрола на турска земя по време на подготовката за пролетния полусезон.

„Червените“ изиграха слаб и безидеен мач, в който гола на победата вкара Джузепе Акуаро през втората част. Втородивизионният украински тим затрудни доста отбора на Милен Радуканов, макар че не можа да създаде реална голова възможност за 90 минути.

Двубоят започна равностойно. Първата опасна ситуация дойде в едва 24-ата минута, когато Спас Делев бе изведен много добре отляво, но сантиметри не му достигнаха да изпревари вратаря Ширяев.

В 41-ата минута пък след извеждащ пас Делев спря с гърди към Маркиньос, който стреля от границата на наказателното поле, но високо над вратата. Това бе всичко за първото полувреме.

През втората част ситуацията на терена не се промени почти с нищо. В 46-ата минута в игра се появи Александър Тонев, а по-късно сред пуснатите на терена още бяха Виданов, Петър Стоянов, Станислав Костов и Четин Садула. ЦСКА обаче продължи да играе безидейно.

Гостите също не можеха да направят една свястна атака, но пък и „червените“ с мъка си подаваха топката повече от 3 пъти. В 70-ата минута все пак българите поведоха. След центриране от фаул и рикошет в Спас Делев, топката попадна в Акуаро, който от много близка дистанция не сгреши.

Така без особено усилия да задържи резултата, накрая ЦСКА си тръгна с победата и записа втори успех в турския курорт Сиде.

"Има и такива мачове", обяви президентът на БФС

Илиан Илиев: Мачът бе тежък и некрасив (ВИДЕО)

Селекционерът на България не бе особено доволен след 0:0 срещу Люксембург в Пловдив

Венци Стефанов: Нашият отбор има бъдеще и ще продължи да надгражда