3. Без експерименти в Лудогорец срещу Хасково

Без експерименти в Лудогорец срещу Хасково

Шампионите ще търсят реванш от новака, който ги би на старта

Напълно сериозно и отговорно ще подходи Лудогорец към мача с Хасково днес. Подновяването на първенството за шампионите тръгва с домакинство на последния в групата, което обаче е нож с две остриета. Лудогорец има да си връща на Хасково заради двубоя от първия кръг, когато отстъпи с 0:1 на новака в елита.

Преди вчерашното последно занимание за тима треньорът Георги Дерменджиев дръпна сериозен разговор пред играчите. Наставникът на разградчани е обяснил от какво значение е този двубой и как не трябва повече отборът да допуска грешни стъпки,особено у дома. Георги Дерменджиев спира с експериментите и затова днес няма да прави големи изненади сред стартовия си състав. Очаква се почивка да получат само Светослав Дяков, който е уморен след 180 минути в мачовете на националния отбор, както и Йордан Минев, който се оплаква от стара травма.

Нападателят Юнес Хамза записа 16 минути при успеха на своята родина Тунис над Сенегал с 1:0 в квалификациите за Купата на африканските нации. В родния град на тарана Монастир „Орлите от Картахен” се наложиха с гол на резервата Фержани Саси в 90-ата минута. Хамза влезе от пейката в 74-ата минута на мястото на Бенюсеф. Нападателят се върна вчера в лагера на Лудогорец. Той няма да играе с Хасково днес, защото не е имал време за почивка и има само една тренировка. Същото се отнася и за Милан Борян. Канадският страж се завърна вчера в тима и няма да бъде в групата.

Георги Дерменджиев ще върне в тима Георги Терзиев, който дълго време беше контузен. Ще играят още Кайсара, който се връща след наказание, и Браян Ангуло. Христо Златински и Ешпиньо ще действат в средата на терена. Почивка ще има и за Марселиньо, който все още не е готов на 100%.

В същото време новакът Хасково ще заложи на всичко най-добро, с което разполага. Треньорът на хасковлии Емил Велев е уверен, че момчетата му могат да вземат нещо от визитата в Разград. Кокала е споделил пред отбора си за успешните си мачове срещу Лудогорец. Велев може да се похвали с хикс срещу разград-чани в първия им мач в "А" група в историята, както и с успех над тях в Пловдив с бившия си тим Локомотив.

Атаката на новаците ще води ветеранът Емил Ангелов. Зад Бабангида ще са Атанас Чепилов и Владислав Узунов. На пейката ще остане друг от опитните играчи - Дончо Атанасов, който ще има и ролята на жокер. Дебют за хасковлии ще направят Майкъл Тевия и Олег Шалаев, които дойдоха в тима преди дни.

Мачът стартира в 18:45 часа и ще бъде предаван пряко по Диема, а главен рефер е Стефан Павлов.
Станислав Генчев: Левски не заслужаваше да загуби от Ботев (ВИДЕО)