Берое се з"А"върна!

Отборът на Берое постигна победа над тима на Калиакра Каварна с 1:0 и по този начин стана новият член на „А” група. Тимът от Стара Загора изстрада 1 година в източната „Б” група, но днес триумфално се завърна там, където му е мястото.

Срещата започна изключително добре за домакините от Стара Загора, които наложина териториален натиск от самото начало на срещата. Стадионът бе взривен в 10-ата минута, когато Захари Димитров отбеляза за 1:0. При късо изпълнение на корнер Слави Жеков получи топката от Петър Димитров, а капитанът на Берое центрира и от 4-метрова дистанция с глава Захари заби кълбото в мрежата за 1:0. След този гол играчите на Берое, стимулирани от вярната си публика продължиха да подкрепят бурно своите любимци. „Зелените” нападаха, като Слави Жеков и Коце Видолов бяха най-активни за беройци. До края на първата част не падна ново попадение и двата тима се разделиха при резултат 1:0 в полза на домакините.

Втората част отново започна по-добре за домакините, които владееха ситуацията на терена и логично създаваха по-опасните положения. Гостите не можеха да се справят с положението на терена и единственото, на което се надяват бяха контраатаки, но и те не можаха да помогнат  играчите от Каварна.

Така след 90 минути игра на градския стадион в Стара Загора тимът на Берое официално се завърна в „А” група.След края на срещата на централната трибуна бе разпънат транспарант от феновете с надпис З”А”ВЪРНАХМЕ СЕ!

Драганов: Моят екип е пределно мобилизиран

"Футболни аргументи ще определят победителя", заяви той преди финала за Купата

Стоян Алексиев: Съдиите нямат абонамент към отбори

"Кой ако не международен съдия да свири финала за Купата?", заяви главният мениджър на СК