Берое се справи с 10 от Спартак (Варна) - 3:1 (ВИДЕО)

Старозагорци влязоха в топ 10 с третия си успех за сезона

Берое успя да победи с 3:1 Спартак Варна в откриващия мач на 10-ия кръг в efbet Лига. Гостите изиграха почти целия мач с 10 души на терена, а старозагорци трябваше да се връщат в срещата след пасив от един гол.

Още в 3-ата минута гостите от Варна останаха с човек по-малко, след като Проспер Менди получи директен червен картон за нарушение срещу Стив Траоре.

В 9-ата минута дойде и първата намеса на Дичевски след изстрел с глава на Абубакар Тунгара.  В първия четвърт час на срещата Берое осезаемо се настани в половината на Спартак Вн.

В 19-ата минута Спартак поведе в резултата. Здравко Димитров получи извеждащ пас от Ромееш Ивей и изпревари Стилиян Николов, за да даде аванс на гостите.  В 23-ата минута топката стигна до Анисе, който обаче не успя да отправи хубав изстрел, тъй като Велислав Боев зае добра позиция.

В 30-ата минута Стив Траоре върна към Калоян Кръстев, който вкара топката във вратата на Дичевски, но след прегледа с ВАР попадението не бе зачетено заради засада.

В 37-ата минута Симеон Мечев реши да пробва мерника си отдалеч, но Дичевски изби.

Минута по-късно Берое все пак успя да изравни резултата. Велислав Боев загуби малко преди наказателното поле, Пиргов пусна към Рука, а той по земя подаде към Абубакар Тунгара, а нападателят на заралии наказа Иван Дичевски.

В 42-ата минута заралии обърнаха развоя на мача. Рука даде втората си асистенция в двубой, центрирайки към Калоян Кръстев, който отново вкара топката в мрежата на Дичевски, а този път засада нямаше.

В 62-ата минута домакините успяха да отбележат трети гол във вратата на Спартак. Калоян Кръстев не успя добре да овладее топката, но тя все пак стигна до Серкан Юсеин, който с изстрел от границата на наказателното поле покачи аванса на заралии.

Берое - Спартак (Варна) 3:1
0:1 Димитров 19
1:1 Тунгара 38
2:1 Кръстев 42