3. Берое отвя ЦСКА в U21 (СНИМКИ)

Берое отвя ЦСКА в U21 (СНИМКИ)

Заралии се поздравиха след категоричното 5:0 над "червените"

Съставът на Берое до 21 години надделя на първи април, но не на шега, с категоричното 5:0 над тима на ЦСКА до 21 години в двубой от XXIII кръг на първенството. Беройци успяха да си осигурят комфортна преднина от 4 гола още през първата част след попаденията на Ивайло Ангелов и Емин Ахмед, а два автогола си отбелязаха „армейците“ за 4:0. През второто полувреме влошените атмосферни условия и мокрият терен оказаха влияние върху темпото на игра, а беройци успяха да оформят крайното 5:0 с попадение на Георги Динков.

В 19-ата минута беройци успяха да излязат напред в резултата. При центриране от ъглов удар на Димитър Трайков Кирил Личев засече, но изстрелът бе блокиран, за да попадне топката в краката на Ивайло Ангелов. Последният стреля измежду всички играчи в пеналта и се оплете в мрежата на Анатоли Господинов за 1:0.

Само в рамките на три минути беройци успяха да стигнат до красноречивото 4:0 след два автогола от страна на „армейците“ и попадение на Емин Ахмед.

Първо, в 39-ата минута Георги Динков центрира отляво в наказателното поле, където при разбъркването Борис Ангелов вкара топката в собствената си врата – 2:0.

Две минути по-късно при идентична ситуация, развила се този път по десния фланг, Пламен Тенев центрира в пеналта, където Антонио Тилев си вкара автогол, за да покачи резултата на 3:0.

Секунди след това Емин Ахмед открадна топка в половината на ЦСКА, залъга двама бранители в червено и останал очи в очи с Анатоли Господинов, го преодоля без проблеми, прехвърляйки го, а в последствие разписвайки се за 4:0.

Беройци успяха да вкарат и пети гол. Това се случи в 85-ата минута, когато роденият през 1999 година Михаил Димитров намери по отличен начин Георги Динков в наказателното поле, а последният с премерен удар отблизо оформи крайното 5:0.

След този двубой възпитаниците на Иван Гаджев вече с актив от 34 точки и заемат пето място във временното класиране. В следващия кръг Берое гостува на Левски в София, а двубоят ще се играе на 6-и април от 16 часа.

Берое U21 – ЦСКА U21 5:0

голмайстори: 1:0 Ивайло Ангелов 19′, 2:0 Борис Ангелов (аг) 39′, 3:0 Антонио Тилев (аг) 41′, 4:0 Емин Ахмед 42′, 5:0 Георги Динков 85′

Берое U21: 1. Михаил Михайлов – 19. Пламен Тенев (69′ – 80. Денислав Димитров), 91. Жюлиен Бенков, 2. Ивайло Иванов, 15. Георги Динков – 4. Пейчо Енчев, 7. Кирил Личев, 88. Димитър Трайков, 17. Ивайло Ангелов (60′ – 10. Венцислав Иванов) – 9. Александър Манолов (73′ – 77. Михаил Димитров), 92. Емин Ахмед

старши треньор: Иван Гаджев

ЦСКА U21: 21. Анатоли Господинов – 4. Иван Иванов, 7. Антонио Тилев (46′ – 27. Росен Бойчев), 3. Юлиян Чапаев, 5. Борис Ангелов (46′ – 26. Калоян Стефанов) – 6. Иво Исаев, 80. Марин Петров (46′ – 25. Кристиян Кръстонов), 10. Сава Савов, 22. Никола Тодоров – 9. Андриян Димитров, 97. Иван Ангушев

старши треньор: Иван Атанасов

Потвърди се новина на NS: Хебър представя Акрапович до часове

Бруно Акрапович до часове трябва да бъде представен като нов старши треньор на Хебър