3. Берое обърна Ростов с две дузпи (снимки)

Берое обърна Ростов с две дузпи (снимки)

Бабангида и завърналият се Георги Андонов донесоха успеха на старозагорци

Съставът на Берое победи с 2:1 руският елитен Ростов в предпоследния си приятелски мач от подготвителния лагер в Турция.

Намиращите се на 10-а позиция в Русия възпитаници на Сергей Болохин поведоха в резултата с попадение на Байрамян (’23), но след почивката заралии осъществиха пълен обрат с два гола от дузпи, дело на Емил Ангелов (’52) и Георги Андонов (’86).

През първото полувреме Берое не създаде много голови положения, като се опитваше да пресира съперника в неговата половина. Все пак Хорен Байрамян откри в 23-ата минута за руснаците.

След почивката Емил Ангелов-Бабангида бе фаулиран в наказателното поле в 52-ата минута и сам реализира 11-метровия наказателен удар, с което изравни за 1:1.

Успехът на старозагорци дойде 4-минути преди края на редовните 90, когато реферът даде втора дузпа за задържане на Георги Андонов в наказателното поле. Самият Андонов застана зад бялата точка и вкара първия си гол, откакто се завърна в Берое преди няколко дни.

Наставникът на „зелено-белите” Илиан Илиев започна на вратата с Ивайло Иванов. В защита треньорът на Берое заложи в дясно на Здравко Илиев, а в ляво на Веселин Пенев. Централна двойка защитници бяха Ваня Джаферович и Владимир Зафиров. Като опорни халфове играха новите попълнения Елиаш Алвеш да Силва и Ричард Еромоигбе.

В средата на терена пред тях бе Антонио Ливраменто. По дясното крило игра Атанас Чепилов, а от ляво - Давид Каядо Диас. В нападение наставникът на Берое заложи на Емил Ангелов.

Срещата се игра в град Казълъгач в Турция, на базата на хотел "Старлайт" на около 20 км от Алания и хотел Алайе Резорт. Берое ще изиграе още един мач в Турция в понеделник. Съперникът все още се уточнява.

Стартови състави:

Ростов: 41. Артем Орсаев (46' - 31. Александър Соловев), 28. Игор Смолников (46' - 9. Сергей Харламов), 8. Витайлий Дяков, 4. Исак Окоронкво, 16. Димтрий Круглов (58' - 23. Василий Мироник), 14. Димтрий Полоз (80' - 11. Дмитрий Кухарчук), 47. Хорен Байрамян (68' - 5. Магомед Курбанов), 6. Оскар Аумада (76' - 12. Артем Кулишев), 24. Никита Василев, 18. Михал Пападопулос (58' - 20. Петров), 10. Дмитрий Кириченко (68' - 2. Анри Хагба);
Старши-треньор: Сергей Болохин

Берое: 99. Ивайло Иванов - 2. Здравко Илиев (79' - 27. Владислав Ямуков), 5. Ваня Дзаферович (53' - 13. Димитър Везалов), 3. Владимир Зафиров (86' - 44. Виктор Софрониев), 28. Веселин Пенев (88' - 25. Мирослав Енчев) - 21. Елиаш Алвеш да Силва (79' - 71. Милен Танев), 6. Ричард Еромоигбе (46' - 16. Стефан Велев) - 11. Атанас Чепилов (65' - 9. Иван Горанов), 77. Антонио Ливроменто (79' - 7. Слави Жеков), 88. Давид Каядо Диас (65' - 17. Искрен Писаров) - 10. Емил Ангелов (70' - 29. Георги Андонов);
Старши-треньор: Илиан Илиев

Голмайстори: 1:0 Хорен Байрамян 23', 1:1 Емил Ангелов 52'(д), 1:2 Георги Андонов 86'(д);

Две жени ще свирят мачове за Купата на България

Кристина Георгиева и Християна Гутева получиха наряди за срещите от първия кръг на турнира