3. Берое обърна Пирин на старта на Efbet Лига (ВИДЕО)

Берое обърна Пирин на старта на Efbet Лига (ВИДЕО)

Пирин (Благоевград) - Берое (Стара Загора) - 1:2 (1:1)
голмайстори: 1:0 Даниил Кондраков 22, 1:1 Вини Трибуле 45+3, 1:2 Вини Трибуле 50
стадион: "Христо Ботев" в Благоевград
главен съдия: Волен Чинков
жълти картони:
- за Берое - Лучано Скуадроне, Тонислав Йорданов, Майк Севайос
състави:
Пирин: Максим Ковальов, Александър Дюлгеров, Борис Тютюков, Владимир Медвед (60-Айюб Батас), Гезим Пепси (82-Велислав Минков), Даниил Кондраков, Дмитро Семенив, Иван Тасев (60-Симеон Александров), Христо Попадийн, Мартин Бачев, Александър Бучков
Берое: Родриго Ачинели, Густаво де Асис, Лучано Скуадроне, Майк Севайос, Тиаго Сийас (77-Александър Петров), Викторио Вълков, Симеон Мечев, Васил Василев (46-Тонислав Йорданов), Вини Трибуле, Жорди Говеа (55-Енцо Еспиноса), Божидар Пенчев (64-Джани Политано)

Берое спечели първия мач от новия сезон в Първа футболна лига. Тимът от Стара Загора направи обрат и победи като гост Пирин (Благоевград) с 2:1. Срещата се проведе при доста горещо време и определено затрудни играчите. Това е първи успех за старозагорци при дебюта на новия старши треньор Густаво Араголаса.

Резултатът беше открит от домакините още в 22-ата минута, когато точен беше Даниил Кондраков, а с две попадения на Вини Трибуле в края на първото и в началото на второто полувреме стигна до победата.

Това беше мач номер 56 между двата тима в елита на българския футбол, а в тях Берое има превес с 24 победи, 19 равенства и 13 загуби при голова разлика 76-50 в своя полза.

В 22-ата минута Пирин поведе в резултата. При заучено положение от непряк свободен удар Даниил Кондраков простреля вратаря на гостите Родриго Ачинели.

Домакините доминираха през първите 45 минути, но в последните секунди Берое изравни. Симеон Мечев центрира от ъглов удар, а Вини Трибуле засече топката с глава за 1:1.

Пет минути след подновяването на играта гостите стигнаха до пълен обрат. Майк Севаийос напредна в наказателното поле и подаде на Трибуле, който вкара топката за втори път във вратата на съперника.

Малко по-късно попадение на Трибуле беше отменено заради засада, а до края имаше още няколко положения за гол, които обаче не бяха реализирани и Берое стартира с победа с 2:1 новия сезон в елита на българския футбол.

Арда и Септември търсят важни точки

Арда и Септември откриват 13-ия кръг на efbet Лига. Мачът в Кърджали е от 14:00

Вижте къде е Лудогорец в класирането на Лига Европа

Лудогорец слезе до 33-тата позиция в основната фаза на Лига Европа след изиграването на всички мачове от третия кръг