Берое би Видима с едно на мъка (видео+снимки)

Заралии се мъчиха до 70-ата минута, когато Емо Ангелов вкара 49-ия си гол в "А" група

Берое причини шестата поредна загуба на Видима в „А” група. Заралии се наложиха над севлиевци с минималното 1:0, като голът падна доста трудно. Негов автор стана Емил Ангелов в 70-ата минута, когато старозагорци пробиха бетона на домакините. Преди това гредата помогна на Видима да запази мрежата си суха, а вратарят Василев се справи с всички удари към него. Берое, който не допуска попадение за първи път от осмия кръг, когато извъртя нулево равенство в Монтана, държеше инициативата цял мач, но успя да вкара само един гол. Той бе достатъчен за 7-ата победа за тима на Илиан Илиев, който от лятото поема Левски.

След този мач Берое запази 10-ата си позиция, но вече има актив от 27 точки. Видима остава в опасната зона, като е трети отзад напред с 13 точки, на 5 от столичния Локомотив.

Берое опита да стигне до ранен гол. В 5-ата минута удар на Ливраменто профуча покрай лявата греда на Ивайло Василев. Минута по-късно вратарят трябваше да се разтяга, за да спасява опасен шут на Стефан Велев от дъгата на наказателното поле. Отново той, в 12-ата минута, опита да изненада стража на Видима от далечно разстояние, но отново Василев внимаваше и изби. В 19-ата минута Ливраменто беше на чиста позиция в пеналта, но Щърков се хвърли самоотвержено и с шпагат блокира последвалия удар. След 26-ата минута отборът на Видима изнесе играта в по-предни позиции, но само толкова. Домакините успяха да създадат само една възможност за откриване на резултата. Ангел Русев бе намерен от вратаря Василев, пребори се с Везалов и навлезе опасно в наказателното поле. Нападателят шутира от малък ъгъл, но Ивайло Иванов изби. До почивката гостите отправиха няколко удара чрез Каядо, Илиев и Ангелов, които обаче не намериха очертанията на вратата.

Натискът на Берое се поднови с началото на второто полувреме. В 48-ата минута напречната греда спаси домакините. Каядо центрира прострелно във вратарското поле, където защитник на Видима в опита си да изчисти нацели рамката. Гостите промениха маниера на игра и започнаха да си служат с центрирания и с бързи атаки по крилата, вещаещи опасност за вратата на домакините. Това даде резултат в 70-ата минута, когато старозагорци пробиха бетона, забъркан от Коце Лаптопа. Здравко Илиев центрира в наказателното поле, резервата Тодор Христов свали топката във вратарското поле, където Емил Ангелов я засече в мрежата от непосредствена близост. Заралии пропуснаха да удвоят своята преднина, като добри възможности пропуснаха Елиаш, Зафиров и Илиев. В заключителните минути Видима тръгна в атака. Шутове на Кожухаров и Панов обаче бяха неточни, а на другия фронт Емо Ангелов пропусна да вкара 50-ия си гол в „А” група.