3. Белия е кошмарът на Любо Пенев

Белия е кошмарът на Любо Пенев

След завръщането си в ЦСКА преди десетина дни Любослав Пенев вече на два пъти подчерта, че водените от него отбори играят силно и успешно срещу всички съперници. Повод за това съждение бе позитивната му статистика като треньор срещу Лудогорец, а в кариерата си има общо 81 победи, 39 равенства и 49 загуби в общо 169 срещи начело на ЦСКА, Литекс, Царско село, ЦСКА и националния отбор на България.

Когато обаче става дума за директен дуел с друг наставник, се откроява името на Николай Киров, който определено е същински кошмар за Любо, пише „Тема спорт“. Именно срещу Белия ще се изправи Ел Голеадор днес от 20:00 часа на „Армията“, когато червените приемат Арда в шампионатна среща. Това ще бъде пети сблъсък между двамата, като дотук Пенев все още няма победа над родения в Пловдив специалист.

Първият им треньорски двубой бе през пролетта на 2019-а, когато в рамките на 12 дни воденият от Киров Ботев Пд изигра три мача срещу ЦСКА на Любо. И усмивките три пъти бяха в жълто-черно. Първо канарчетата елиминираха драматично столичани в полуфиналите за купата. В Коматево те надделяха с 3:2 с късен гол на резервата Феребори Доре, а на „Армията“ с девет човека изтръгнаха скъпоценно равенство 3:3. Тогава червените стигнаха до обрат от 0:2 на почивката (Неделев и Балтанов) до 3:2 пет минути преди края (Евандро и Соу-2), а нещата отиваха към продължения. Кристиан Димитров обаче изравни в 88-ата минута и класира пловдивчани на финала.

Пет дни по-късно, вече на свой терен, Ботев удари армейците с 2:0 и в плейофите чрез Доре и Неделев. Шампионските амбиции на ЦСКА бяха попарени, а след още 4 дни Любо Пенев напусна огорчен поста си с декларация. В нея той изтъкна, че чувства „яростна опозиция“ вътре в клуба, но със сигурност пораженията от Белия също са наклонили решението му в тази посока.

През миналата есен Киров и Пенев отново се изправиха един срещу друг, след като още през април поеха съответно Арда и Царско село. И победата пак бе за Белия – 2:0 в Кърджали с голове на Румен Руменов и Светослав Ковачев. Ще прекъсне ли лошата си серия Ел Голеадор от петия опит, ще разберем тази вечер.
Фен на Спартак Варна зададе въпрос на Павлин Николов

Богомил Ганчев иска отговори от собственика на "соколите"

Павлин Николов: Има два пътя пред Спартак Варна

Президентът на Спартак Варна съвсем скоро официално ще се оттегли от "Коритото"

Александър Димитров обяви списъка на България U21 за последните квалификации

Националният ни отбор се изправя срещу Германия и Израел

Хебър благодари на Роман Цветков за оцеляването на клуба

Ръководството на тима изрази благодарности към помощта от местния бизнесмен

ЦСКА продължава кампанията за абонаментни карти

Мачът със Септември София ще е последния при затворен Сектор "Г"

Йовичевич: Трябва да сме максимално енергични

Новият треньор на Лудогорец - Игор Йовичевич, говори преди заминаването на отбора за Чехия

Черно море без основен защитник срещу Славия

Наставникът на Черно море Илиан Илиев определи група от 21 футболисти за гостуването на Славия