3. България U19 с престижна победа над Хърватия

България U19 с престижна победа над Хърватия

Момчетата ни победиха с 4:3

Юношеският национален отбор на България до 19 г. постигна изключително престижен и драматичен успех с 4:3 над връстниците си от Хърватия в последния си мач от международния приятелски турнир, домакин на който бе Загреб. Съставът на Йордан Петков започна силно срещата и успя да открие резултата в средата на първата част, когато Преслав Бачев завърши чудесна контраатака на “лъвчетата”, възползвайки се от центрирането на Александър Александров.

В 37-ата минута Брайкович изравни за домакините, но още преди почивката българската селекция си върна преднината. Точен в 42-ата минута бе Борислав Маринов, който продължи със силните си изяви и след подновяването на играта. Първо обаче Върбанчич възстанови временно равенството, вкарвайки за 2:2 в 54-ата минута.

След час игра съдията Лука Слишкович отсъди дузпа в полза на България, която бе реализирана от Боби Маринов – 3:2 за нашия тим. Само 6 минути по-късно реферът отново посочи бялата точка в полза на нашия състав, като този път зад топката застана Росен Маринов, който също бе безпогрешен и покачи на 4:2.

Последните минути на двубоя се оказаха изключително драматични, след като в 97-ата минута арбитърът изгони вратаря на “лъвчетата” Алекс Божев за втори жълт картон и даде дузпа за домакините. Под рамката застана появилият се като резерва нападател Петър Кирев, но не успя да отрази удара и така бе оформен крайният резултат – 4:3 за България.

По този начин селекцията на Йордан Петков завършва участието си на турнира в Загреб с 2 победи – над домакините и Естония, и едно поражение в мача на старта срещу Гърция.

Съставът на България: 1. Алекс Божев, 7. Захари Атанасов (79 – 22. Стефан Трайков), 5. Росен Маринов, 6. Мартин Георгиев (46 – 4. Росен Божинов), 3. Михаил Цонев, 8. Антоан Стоянов (51 – 14. Любомир Костов), 18. Чунг Нгуен До, 20. Кристиян Бойчев, 21. Александър Александров (46 – 17. Кристиян Грозданов), 11. Борислав Маринов, 16. Преслав Бачев (74 – 19. Петър Кирев)

Селекционер: Йордан Петков

Голмайстори: 0:1 Бачев 22, 1:1 Брайкович 37, 1:2 Б. Маринов 42, 2:2 Върбанчич 53, 2:3 Б. Маринов 60-д, 2:4 Р. Маринов 66-д, 3:4 Павич 90-д

НА ЖИВО: Ботев (Пловдив) – Левски (СЪСТАВИ)

Гледайте дербито на „Колежа“ тук…

НА ЖИВО: ЦСКА - Септември (София) 0:1, Фурие шокира домакините

Звездното попълнение на "червените" Лиъм Купър се контузи

Новият треньор на Берое: Целта ни е да сме в Топ 8 и да си гарантираме спасението

Хосу Урибе осъзнава на какво място е попаднал

Крушарски: Никой не ме е търсил да купи Локомотив Пловдив

Собственикът на "смърфовете" е направил последната си визита на "Лаута"

Левски със съобщение за феновете преди Ботев Пловдив

"Сините" обявиха маршрута, по който феновете трябва да се движат

Ботев Пловдив обяви всички мерки за сигурност преди Левски

Вижте къде ще бъде ограничено движението и как ще се гарантира реда по време на мача