България и Румъния играят при резултат 1:1 на полувреме

Младежките национални отбори на България и Румъния изиграха едно динамично полувреме, като на почивката резултатът е 1:1, в контролна среща, която се играе на стадиона в град Каракал (на снимката). Домакините първи откриха резултата с гол на Джинджувану. Той получи отличен пас от Торйе отдясно и откри резултата в полза на домакините. В 9-ата минута на мача Чипев изравни резултата, след пряк свободен удар. В минутите до края на полувремето домакините бяха по-активният тим и пропуснаха да вкарат още попадения на нашите. В 29-ата минута Русеску стреля силно, но топката не намери очарванията на вратата на Кирев. Българските футболисти направиха едно безлично първо полувреме, като само късметът ги спаси от инкасиране на още голове, тъй като домакините владееха цялата инициатива през тази първа част.

България: 12. Кирев 14. Филипов 4.Иванов - к 5. Генев 3. Виданов 7. Балтанов 16. Чипев 6. Дюлгеров 17. Цветанов 10. Г. Иванов 9. Курдов

Румъния: 1. Лунг 2. Барбуяну 6. Кортос 3. Барбу 4. Илие 8. Торже – к 10. Бигвасли 7. Йорга 11. Кингиовяну 14. Русеску 9. Радута.