3. Автогол донесе успеха на Левски срещу Локо (ГО) (ВИДЕО)

Автогол донесе успеха на Левски срещу Локо (ГО) (ВИДЕО)

Мартин Кавдански се превърна в грешник за своите в добавеното време на първата част

Левски се измъчи при визитата си на Локо (ГО), но спечели с 1:0 в последния мач от осмия кръг на Първа лига. Победното попадение за "сините" бе дело на Мартин Кавдански, който си вкара нелеп автогол с глава, дошъл след центриране на Сашо Александров, който направи много силен мач и бе един от най-креативните футболисти на терена.

Това бе  седма поредна победа за Левски, който е водач в класирането след първите осем кръга. На другия полюс пък е отбора от Горна Оряховица, който вече е в серия от шест поредни загуби, като възпитаниците на Ангел Червенков и днес неубедиха с изявите си.

Двубоят започна мудно, като липсваха опасностите пред двамата вратари. Дали от предпазливост или под влияние на силния дъжд, който се изсипваше над стадион „Локомотив” в Пловдив футболистите се изчакваха.

В течение на срещата Левски понатисна своя съперник, но освен анемичен удар на Адениджи, който незатрудни Банков и едно остро центриране на Бурабия нямаше нищо друго запомнящо се до 45-ата минута.

Точно когато изглеждаше, че двата отбора ще се оттеглят на почивка при нулево равенство Левски стигна до попадение, което падна след нелеп автогол на Кавдански, който засече с глава във своята врата топката при остро центриране от десния фланг на Сашо Александров.

Така „сините” се оттеглиха на почивка с гол аванс, а за Локо (ГО) оставаше през втората част да се опитат да предотвратят шестата поредна загуба в шампионата.

Левски организира  хубава атака в 48-ата минута, която премина през Прохазка, който намери Сашо Александров на десния фланг. Последва центриране на десния бек на сините, който намери Адениджи в пеналта. Последва удар на чернокожият футболист, но Банков спаси.

В 50-ата минута Курьор бе намерен на чиста позиция, но бе маркирана засада.

Минута по-късно в лагера на Левски имаха претенции за дузпа. Центриране на Александров отдясно, Нар успя да свали и опита да отиграе, при което бе задържан от Цонков, но нямаше сигнал от рефера.

В 57-ата минута Владислав Узунов стреля опасно от над 30 метра, но топката премина над напречната греда.

Оттук до края Локо (ГО) натисна Левски, но чисти положения липсваха. „Сините” се бяха прибрали в своята част и разчитаха на контри.

В 86-ата минута Левски бе близо до втори гол, но Кавдански изби от голлинията.

Това бе и последната добра възможност за гол в мача и за двата отбора. Така Левски спечели с 1:0 и продължава с победите в Първа професионална лига.

НА ЖИВО: Хебър - Септември Сф 0:1

"Зелените" с човек по-малко, гледайте мача тук...

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза