Анортозис загря за Лига Европа с лесен успех над Локо Пловдив

Локомотив (Пловдив) записа четвърта поредна загуба в контролите от предсезонната си подготовка, след като склони глава пред кипърския Анортозис с 0:2.

„Смърфовете” отстъпиха пред водения от българския наставник Станимир Стоилов тим след попадения на Рикардо Лаборде и Лабан, разписали се съответно в 13-ата и 50-ата минути.

Първото попадение в срещата падна, след като колумбийският полузащитник на домакините бе изведен сам срещу стража на пловдивчани Лучини, преодоля го и така откри резултата, а вторият гол вкара влезлият през второто полувреме Лабан, разписал се от спорна дузпа.

Проверката с Локомотив бе последна за отбора на Анортозис преди старта на европейската кампания на кипърците и бе играна на стадион „Антонис Пападопулос” в Ларнака.

Станимир Стоилов  не можеше да разчита на бившите футболисти на Левски Станислав Ангелов и Игор Томашич, докато най-новата придобивка на тима – Емил Ангелов, и българският страж Димитър Иванков, започнаха мача като резерви.

Вратарят се появи на терена в 66-ата минута, докато Бабангида се включи в игра седем минути по-късно. През целия мач обаче си личеше, че домакините са по-напред в подготовката си и определено бяха по-класният отбор тази вечер.

Стартови състави:

Локо Пд: Флориан Лучини, Джереми Родригес, Мартин Кавдански, Пламен Крачунов, Валери Георгиев, Христо Златински, Любомир Витанов, Йордан Тодоров, Серджиньо, Габор Ерош, Базил де Карвальо;

Анортозис: Матош Козачек, Марко Андич, Христос Марангос, Янис Окас, Наманя Вучичевич, Джефри Лейвакабеси, Христовао Да Силва, Ян Резек, Рикардо Лаборде, Юрген Колин, Шиварт Спрокел;