3. Ангел Червенков с първа официална победа за Литекс - 2:1 над Сливен

Ангел Червенков с първа официална победа за Литекс - 2:1 над Сливен

Литекс победи Сливен с 2:1 в мач от 5-ия кръг на родната ни „А” група. Ловчанлии победиха с гол в 91-та минута на Барт.. Литекс поведоха в ранната 10-та минута, като си мислеха, че този гол ще им е достатъчен, но Сливен успяха да върнат гола в 67-ата минута.

Първото полувреме започна много силно за играчите на Литекс. Те успяха още в 5-ата минута да създадат много опасно положение, но Барт не успя да уцели опразнената от Голубович врата. Минути по-късно момчетата на Ангел Червенков организираха атака, която доведе до корнер, от който Нифлор се разписа. Янев застана зад топката, центрира и намери непокрития Нифлор, който с глава се разписа в десетата минута. Играта малко се поукроти и първото полувреме се изниза без много интересни положения, а съдията свири края му, без дори минута продължение.
След като се оттеглиха с гол пасив на почивката, играчите на Сливен излязоха много по-мотивирани, като заиграха по-спокойно и атакуващо.
Сливен получиха тежък удар, след като Тонев и Сандриньо се сблъскаха и младата надежда не можа да продължи двубоя и бе заменен от Въндев. Домакините от Сливен играеха много силно, което логично доведе до изравняване на резултата в 67-ата минута. Ямуков проби по дясното крило и успя да центрира, а Миндев бе оставен непокрит в наказателното поле и успя да се разпише с глава.
След като получиха изравнителен гол играчите на Литекс се хвърлиха да поведат отново резултата. Създадоха доста опасни положения, но до логичното попадение се стигна в късната 91-ва минута.
Янев бе фаулиран в центъра на терена, а зад топката застана Нифлор, който центрира в наказателното поле. Там бе Барт, който се възползва от много сериозна грешка в защитата на Сливен. Двамата централни защитника на „войводите” се сблъскаха, а младият Денчев бе излязъл, но Барт стигна до топката пръв и с глава и я насочи към вратата, където нямаше никой.
Тази победа изкачва Литекс на четвърто място, а Сливен си остават на далечното 12-то място, само с 4-те си извоювани точки.